خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/9/8 - ساعت: 8:7

فرماندارقم گفت :

انتقاد فرماندار قم از عدم تخصیص حق آبه‌های استان توسط شهرستان‌های بالادستی

انتقاد فرماندار قم از عدم تخصیص حق آبه‌های استان توسط شهرستان‌های بالادستی

حق آبه‌های استان که از سوی شهرستان‌های بالادستی ما قبضه شده است که باید پیگیری شود.

در جلسه کارگروه سازگاری با کم‌آبی استان که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد اظهار داشت: حق آبه‌های استان را شهرستان‌های بالادستی قبضه کرده‌اند و باید از سوی مسئولان استانی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه مصرف آب در بخش کشاورزی و صنایع استان باید محدود شود، ابراز کرد: در زمینه نصب کنتور حجمی در چاه‌های آب، کشاورزان با محدودیت مالی روبرو بوده و نمی‌توانند نسبت به نصب این کنتورها اقدامی کنند.

فرماندار قم با درخواست از شرکت آب منطقه‌ای استان قم برای پیگیری اعتبارات برای ارائه تسهیلات به کشاورزان برای نصب کنتورهای حجمی یادآور شد: نصب این کنتورها در مصرف آب و نظارت بر چگونگی برداشت آب نقش مهمی دارد که باید در این زمینه اعتباراتی در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به احداث سدهای مختلف از سوی وزارت نیرو عنوان کرد: وزارت نیرو بدون تحقیق اقدام به ساخت بیش از 40 سد بر روی رودخانه‌های استان قم کرده است که این امر منابع آبی ما را تهدید کرده و سبب بازگشت آب شور می‌شود و محدودیت‌های منابع آبی را دو چندان کرده است.
حیدری افزود: در بحث کشاورزی طبق برنامه زمان‌بندی‌شده قرار است کشاورزی استان به سمت کشت محصولات کم آب‌بر و سازگار با اقلیم استان قدم بردارند و در این زمینه هم برنامه‌های خوبی اجراشده است در بخش صنعت هم با توجه به اهمیت رونق تولید باید در زمینه تأمین آب شهرک‌های صنعتی اقدام کنیم شهرک الغدیر با کمبود شدید منابع آبی روبرو است.

 

شناسه خبر: 22378      تعداد بازدید: 112

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99
یادداشت ها