خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/9/6 - ساعت: 13:5

استاندار قم تاکید کرد:

ضرورت بهره مندي از ظرفيت هاي معدني براي كمك به توسعه استان قم

ضرورت بهره مندي از ظرفيت هاي معدني براي كمك به توسعه استان قم

استاندار قم با اشاره به وجود منابع و ذخائر معدني غني در قم بر لزوم برنامه ريزي در جهت استفاده از اين ظرفيت ها براي كمك به توسعه استان تأكيد كرد.

استاندار قم با اشاره به وجود منابع و ذخائر معدني غني در قم بر لزوم برنامه ريزي در جهت استفاده از اين ظرفيت ها براي كمك به توسعه استان تأكيد كرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای معادن استان طی سخنانی تصویب ایجاد بازارچه گوهرسنگ را مورد توجه قرار داد و گفت: در قالب این طرح 200 هنرمند استان قم ساماندهی خواهند شد.

استاندار قم با اشاره به ثبت قم به عنوان شهر ملی انگشتر، تحقق کامل این موضوع را نیازمند مشاركت و همكاري همه ی دستگاه های دولتی دانست و افزود: شهرداری قم نیز باید فضا سازي و ساخت نشان هاي متناسب با اين نامگذاري را در دستور کار قرار دهد.

مقام عالی دولت در استان قم در ادامه جلب مشارکت شرکت ایمیدرو برای سرمایه گذاری در زمینه ی زیرساخت های دریاچه نمک را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: امیدواریم با توسعه ی این زیرساخت ها شاهد بهره برداری از منابع این دریاچه و توسعه ی گردشگری در استان قم باشیم.

وی همچنین با تاکید بر سند راهبردی همکاری های 25 ساله ایران و چین و با اشاره به روابط خواهر خواندگي بين استان های قم و گانسوی چین خاطرنشان کرد: بايستي از اين ظرفيت مهم براي تقويت بيش از پيش همكاریها و كمك به توسعه قم استفاده شود.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تعامل بین بخش معدن و منابع طبیعی، اولویت های استان قم برای توسعه ی معادن را مورد اشاره قرار داد و گفت: استان قم از ظرفيت هاي معدني بسيار خوبي برخوردار است و راهکارهای قانونی برای اکتشاف و بهره برداری نیز مشخص شده است که این راهکارها بایستی عملیاتی شوند.

 

شناسه خبر: 22369      تعداد بازدید: 92

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99
یادداشت ها