خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/8/29 - ساعت: 11:39

رئیس شورای اطلاع رسانی استان :

وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود

وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود

وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود تا سطح مشارکت افزایش یابد

وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود تا سطح مشارکت افزایش یابد.

بیژن سلیمان‌پور معاون استاندار ، با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری جدی در مسیر آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در خصوص کرونا اظهار داشت: روزانه تعداد زیادی از هموطنان خود را به دلیل شیوع کرونا از دست می‌دهیم اما همچنان برخی از مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه هستند.

معاون استاندار قم افزود: در واقع هنوز جامعه خطرناک بودن کرونا را باور نکرده و خطرات کرونا باور‌پذیر نشده است و تا زمانی که یکی از اقوام و آشنایان گرفتار کرونا نشده باشند به این سطح از باور نمی‌رسیم که ممکن است خودمان نیز گرفتار شویم.

وی تصریح کرد: علت تشدید محدودیت‌های کرونایی نیز به‌واسطه همین عدم باورپذیری و بی‌توجهی به رعایت بهداشت و شیوع گسترده است و گرنه اگر نسبت به بهداشت فردی و عمومی در مقابله با کرونا توجه داشته باشیم، میزان شیوع کرونا نیز کاهش پیدا می‌کند

سلیمان‌پور بیان کرد: امروز در یک مبارزه بزرگی علیه یک ویروس خطرناک قرار داریم و این موضوع با مقوله‌های دیگر متفاوت است و بحث جان انسان‌ها در میان است و خانواده‌های بی‌شماری عزیزان خود را از دست‌ داده‌اند.

وی عنوان کرد: در روند شیوع کرونا بسیاری از مشاغل و اصناف دچار زیان‌ها و آسیب‌های جدی اقتصادی و معیشتی شده‌اند که باید به‌طور جدی مورد حمایت قرار بگیرند و البته در این شرایط دشوار وضعیت کشور را درک کنند و همراهی لازم را در ریشه‌کن شدن ویروس داشته باشند.

معاون استاندار قم خاطرنشان کرد: البته محدودیت‌ها تنها از سوی دولت تعیین نمی‌شود و با هم افزایی همه قوا این تصمیمات اتخاذ می‌شود و همه در مدیریت کرونا و مقابله با ویروس سهیم هستند چرا که به ‌تنهایی نمی‌‌توان آن را مدیریت کرد.

با وجود کرونا بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده است

وی گفت: با وجود کرونا بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها علیه ایران وضع شده است و دشمنان درصدد فشار و براندازی نظام هستند و می‌خواهند ارزش‌های ما را زیر سؤال ببرند و با دشمنی‌های خود ما را شکست دهند اما مردم عزیز ایران همواره در صحنه بوده‌ و هستند و این دوران را نیز به‌ خوبی پشت سر می‌گذارند.

سلیمان‌پور افزود: امروز بیش از هر برهه دیگری به همدلی و همراهی و وحدت میان آحاد ملت نیاز داریم و باید با همدلی و مواسات و دست در دست هم از این دشواری‌ها به ‌سلامت عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در کرونا آسیب‌های زیادی متحمل شدیم که به این زودی‌ها جبران نمی‌شود و لازم است در مدیریت کرونا، رفع مشکلات مردم نیز مورد ارزیابی جدی قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بیان کرد: باید جامعه نسبت به شیوع کرونا حساس شود تا سطح مشارکت را برای عبور از بحران کرونا افزایش دهیم، همچنین وضعیت مدیریت کرونا و اجرای محدودیت‌ها باید به‌طور شفاف برای مردم تبیین شود.

فرهنگ عمومی به سمت مشارکت و حفظ جان در مقابله با کرونا سوق پیدا کند

وی اظهار داشت: در این‌ باره رسانه دارای نقش مهمی است و باید مراقبت‌های فردی را متذکر شود، قطعاً تنها با اعمال محدودیت نمی‌توان به نتیجه رسید و باید فرهنگ عمومی به سمت ‌و سوی مشارکت و حفظ جان در مقابله با کرونا سوق پیدا کند.

سلیمان‌پور عنوان کرد: طرح‌های مختلفی در مقابله با کرونا تصویب می‌شود اما نباید این طرح‌ها موجب همپوشانی و موازی‌کاری و سردرگمی مردم شود، همچنین باید اطلاع‌رسانی دقیقی از طرح‌ها صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کاهش آمار و مدیریت کرونا نیز باید به‌طور دقیق احصا شود، اگر مردم وضعیت مدیریت کرونا را دقیق بدانند، حتماً مشارکت و همراهی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم ادامه داد: لازم است گزارش دقیقی از خانواده متوفیان به‌ویژه خانواده‌ای که بیش از یک نفر را از دست‌ داده ارائه شود و در جهت دلجویی از خانواده‌ها و در جریان قرار گرفتن مشکلات آن‌ها اقدام شود.

وی تصریح کرد: قم در مدیریت کرونا در بسیاری از عرصه‌ها بی‌نظیر عمل کرده اما هنوز مشکلات و نواقصی وجود دارد که باید به‌خوبی ارزیابی شود، در قم ظرفیت‌های بالنده معنوی و تبلیغی و دینی وجود دارد که می‌توان در آگاه‌سازی مردم از آن استفاده کرد.

 

شناسه خبر: 22326      تعداد بازدید: 89

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 09-09-99 روز کاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 09-09-99 تشییع پیکر مطهر شهید دکتر فخری زاده تشییع پیکر مطهر شهید دکتر فخری زاده آئین آغاز اجراي طرح محله مبارزه با کرونا مزین به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آئین آغاز اجراي طرح محله مبارزه با کرونا مزین به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز کاری استاندار قم- شنبه مورخ 08-09-99 روز کاری استاندار قم- شنبه مورخ 08-09-99
یادداشت ها