خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/8/19 - ساعت: 14:8

معاون استاندار قم گفت :

توجه ویژه به گردشگری سبب رونق شهر قم می‌شود

توجه ویژه به گردشگری سبب رونق شهر قم می‌شود

معاون استاندار قم گفت: توسعه شهر و ارتقاء فرهنگ شهروندی با مدیریت قوی شهری امکان‌پذیر بوده و نقش کلیدی مدیریت شهر در اجرای چشم‌اندازهای کلانی شهری انکارناپذیر است

محسن بهشتی در حاشیه رونمایی از کتاب و کلیپ‌های روز قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت نام‌گذاری روز قم و جایگاه شهر قم اظهار داشت: قم از جنبه‌های مختلف دارای ارزش‌های انکارناپذیری بوده و تاریخ آن به قبل از اسلام بازمی‌گردد.

وی تاریخ مدنیت شهر قم را از قبل از اسلام و ورود آن به ایران دانست و افزود: شهر قم با ورود حضرت معصومه(س) به شهر و ثبت مذهب تشیع برای مردم از ابتدای اسلام نقش قابل‌توجه ای در تاریخ اسلام و در کشور و جهان ایفا کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم، حوزه علمیه شهر قم را با قدمتی طولانی یکی از قطب‌های مهم علوم دینی در دنیای تشیع معرفی کرد و گفت: قم ازنظر جغرافیایی نیز با قرار گرفتن در بین شهرهای بزرگ و مهم کشور محل رفت‌وآمد بسیاری از مردم بوده است.

وی تأثیر شهر و مردم قم را در انقلاب اسلامی نیز یادآور شد و مطرح کرد: مهاجرپذیری شهر قم و افزایش جمعیت آن و همچنین تبدیل آن به یک کلان‌شهر از دیگر نکاتی است که در قم موردتوجه بوده و در این شهر شاهد همبستگی و اتحاد بیش از 120 ملیت در کنار هم هستیم.

بهشتی ادامه داد: پیشرفت‌هایی شهر قم در حوزه عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و غیره داشته که توانسته بحث توریست گردشگری را ارتقاء داده و سبب رونق سرمایه‌گذاری در شهر شده هرچند هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم

وی با ابراز خرسندی از حرکت مثبت شهر قم در ریل توسعه خاطرنشان کرد: باید با همدلی و هم افزایی بیشتر در بین ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به این حرکت سرعت بیشتری داده تا انتظاراتی که از شهر قم وجود دارد، برآورده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم شناسایی نقاط ضعف و کاستی‌های شهر قم را در همه حوزه‌ها لازم و ضروری خواند و تأکید کرد: باید با نگاهی کارشناسی به نقاط ضعف و کاستی‌ها در شهر نگاه کرده و عملکرد همه ارگان‌ها برای بهبود و افزایش عملکرد ارزیابی شود.

وی نقش مدیریت شهری را در اجرای چشم‌اندازهای کلان‌شهر قم بسیار کلیدی دانست و یادآور شد: توسعه شهر و ارتقاء فرهنگ شهروندی با مدیریت قوی شهری امکان‌پذیر بوده و باید تمام اقدامات نیز حول محور مذهبت شهر قم و جایگاه آن در جهان تشیع برنامه‌ریزی شود.

 

شناسه خبر: 22278      تعداد بازدید: 139

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 18-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 18-02-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 16-02-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 16-02-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-02-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 11-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 11-02-1400
یادداشت ها