خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/7/3 - ساعت: 10:4

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم:

باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم

باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: در شرایط فعلی باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قم:
باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: در شرایط فعلی باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم.

دکتر بیژن سلیمان‌پور در بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا که در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: دشمن در تلاش است ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس را استحاله کند و ما در حد وسع باید در خنثی شدن توطئه‌های دشمن تلاش کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم افزود: در کنار کارهایی که انجام می‌شود از ظرفیت موثر اصحاب خبر و رسانه نهایت استفاده را ببریم، چرا که بر این باوریم این وضعیتی که در قم ایجاد شده بخشی از ضعف اطلاع رسانی و بخشی بی تفاوتی مردم حادث شده است.

وی تصریح کرد: به طور کلی در شرایط فعلی باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم.

دشمن تلاش می کند در جریان کرونا باورهای دینی نسل جوان را از بین ببرد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: مکتب عاشورا زیرساخت انقلاب و باورهای ملت است و دشمن در جریان کرونا، تلاش می کند باورهای دینی نسل جوان و نوجوان را از بین ببرد و اجتماعات مذهبی را به تنهایی علت افزایش آمار قلمداد کند.

وی افزود: دشمنی که در اربعین سالهای قبل به اختلافات دامان می‌زد و خط نفاق را دنبال می‌کرد بر آن است که جوانان ما را به سمت مرزها بکشاند و با ایجاد درگیری، برای نظام هزینه بتراشند، از این رو نیاز به بصیرت دینی و سیاسی داریم، ما نیز با بصیرت دینی گام بر می‌داریم و اجازه نمی‌دهیم بحث‌های حواشی ما را از مسائل اصلی غافل کند.

سلیمان‌پور عنوان کرد: در روزهای اخیر با آنالیز آمار جهانی و کشوری، نشان می‌دهد ابتلا به ویروس افزایش یافته است و در برخی از استان‌ها از هشدار عبور کرده ایم، وظیفه رسانه این است که موج جدید کرونا را جدی بگیرد و اطلاع رسانی در سطح وسیعی اتفاق بیفتد و با همان حساسیت روزهای اول فارغ از مسائل و دیدگاه های دیگری به رسالت اصلی خود بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید حساسیت مردم را نسبت به شیوع گسترده کرونا افزایش دهیم، اما نباید سیاه نمایی کنیم، بزرگترین ظرفیت معنوی فرمایشات و دیدگاههای مقام معظم رهبری است و تاکید دارند به سخنان کارشناسان توجه داشته باشیم و به دور از اختلافات در جهت کاهش آمار تلاش کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ادامه داد: باید علت افزایش آمار را به درستی تحلیل کنیم، از بدو امر کارشناسان می گفتند هر گونه تجمع در سطح کشور موجب توسعه و گسترش بیماری می‌شود، و باید توجه به سلامت مردم را در اولویت قرار بدهیم، در هر تجمعی احتمال شیوع و انتشار بیرون است و افزایش آمار در سطح کشور و قم به دنبال اجتماعات بوده است و فقط مربوط به اجتماعات دینی و مذهبی نیست، زیرا اجتماعات مختلفی از سوی مردم شکل گرفته است.

وی بیان کرد: به طور کلی اجتماعات نقش مهمی در شیوع ویروس کرونا داشته است و در قم اصناف و مراکز زیادی فعال بوده‌اند؛ از بهمن سال قبل تاکنون 55 جلسه ستاد بحران کرونا با تبعیت از ستاد ملی در قم برگزار شده است و نگاه و نگرش ستاد و مدیران و تصمیمات جدی‌تر شده، اما بدون همراهی مردم کنترل ویروس امکان پذیر نیست.

شناسه خبر: 22122      تعداد بازدید: 113

RSS
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 01-08-99 روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 01-08-99 روز کاری استاندار قم - چهارشنبه مورخ 30-07-99 روز کاری استاندار قم - چهارشنبه مورخ 30-07-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-07-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-07-99 روز كاري استاندار قم- یکشنبه مورخ 27-07-99 روز كاري استاندار قم- یکشنبه مورخ 27-07-99
یادداشت ها
جستجو