خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/5/30 - ساعت: 14:28

«پيام استاندار قم به مناسبت حلول ماه محرم و هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر»

«پيام استاندار قم به مناسبت حلول ماه محرم و هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر»

«بسم الله الرحمن الرحيم»


باز شور محرمي ديگر از راه مي رسد و عالمي را به شميم جان نواز حسين شهيد و 72 شقايق سرخ روييده در دشت نينوا معطر مي كند. محرم، فصل خون و شهادت، ماه عزا و ماتم بي كران شيعه ي دغدار غم سيدالشهدا(ع) ، ماه جهاد و حماسه، ماه پيروزي خون بر شمشير، ماه قيام و بيداري و يادآور بزرگ ترين حماسه و دلخراش ترين مصيبت تاريخ بشريت است. ماهي که در آن سالار شهيدان با قيام و ايستادگي خود در مقابل ظلم و ستم و بي عدالتي، مكتب انسان ساز و جاوداني بنام عاشورا را بنيان نهاد و درس حريت، عدالت، عزت ، سرافرازي و شجاعت و جوانمردي و راه و رسم پاسداشت عقيده و بيزاري از ذلت را به همه مسلمانان و آزادگان عالم و نسل هاي تاريخ آموخت. هفته نخست ماه محرم به نام "هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر" نامگذاري شده است. امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو اصل اساسی از فروع دین و از مهمترین و عظیم ترین واجبات در اسلام محسوب مي شوند و اين هفته فرصت مناسبي را براي ترويج و اشاعه اين دو فريضه و معرفي بهترين و مؤثرترين شيوه ها و راهكارهاي عملي براي پياده كردن اين عمل زير بنايي و سازنده در جامعه اسلامي فراهم كرده است.
فرصت را مغتنم دانسته، ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) و گراميداشت هفته احياي امر به معروف و نهي از منكر، اميدوارم خداوند متعال توفيق عمل به دستورات و فرائض الهي را به همه مسلمانان و محبان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) عطا فرمايد. رجاء واثق دارم كه مردم محب اهل بيت استان مقدس قم و مسئولان محترم هيئات و تشكل هاي ديني و مذهبي استان همنوا با ساير عزاداران اين سرزمين، رهنمودهاي مقام معظم رهبري و مراجع معظم تقليد در زمينه برپايي مجالس و آيين هاي سوگواري اين دهه را با رعايت ضوابط و دستورالعمل هاي بهداشتي نصب العين خود قرار خواهند داد وان شاء الله شاهد اقامه مجالسي در شأن و عظمت ابا عبدالله(ع) و مردم ولايي و متدين اين خطه مقدس خواهيم بود.


بهرام سرمست
استاندار قم

شناسه خبر: 21939      تعداد بازدید: 285

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 01-11-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 01-11-99 سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99
یادداشت ها