خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/2/24 - ساعت: 17:54

معاون استاندار قم:

روابط عمومی‌ها برنامه های اقتصادی دولت را برای مردم تبیین کنند

روابط عمومی‌ها برنامه های اقتصادی دولت را برای مردم تبیین کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با اشاره به عزم جدی دولت برای اصلاح ساختارها و رویه های غلط حاکم بر اقتصاد کشور در توزیع عادلانه یارانه ها گفت: لازم است روابط عمومی‌ها با استفاده از ابزارهاو ظرفیت‌های مختلف از جمله توجیه افراد مرجع، برنامه های اقتصادی دولت را برای اقشار مختلف مردم تبیین کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، محسن امیدیان در همایش گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی که در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد اظهار کرد: سال 1400 را در شرایطی پشت سر گذاشتیم که مبالغ هنگفتی ارز صرف پرداخت یارانه کالاهای اساسی شده بود و این مساله فشار زیادی را به اقتصاد کشور وارد می کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم از افزایش 40 تا 100 درصدی قیمت جهانی غلات و دانه‌های روغنی به عنوان یکی دیگر از مشکلات در مسیر تامین ارز کالاهای اساسی یاد کرد و افزود: به این ترتیب برای تامین یارانه کالاهای اساسی حدود 20 تا 22 میلیارد دلار لازم بود.
وی با اشاره به آسیب زا بودن طرح اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی ادامه داد: واقعیت این است که ارز 4200 تومانی، کمتر برای رفاه حال مردم بکار می رفت و این کار بیشتر پوششی برای دیگر کارهای افراد سودجو بوده است.
امیدیان با اشاره به سایر سوء استفاده ها و اخلال گری ها صورت گرفته در ارز دولتی گفت: در عین حال شاهد قاچاق کالاهای وارد شده به خارج از کشور بودیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم ادامه داد: دولت قبل ابتدا به 25 قلم کالا ارز 4200 تومانی اختصاص داد ولی به تدریج 18 قلم را حذف کرد و موجب گرانی بسیاری از کالاها از جمله لاستیک، برنج و ... بودیم اما دولت سیزدهم برای حذف باقیمانده این کالاها، ابتدا با مردم صحبت کرد و سیاست جبرانی را هم در پیش گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم به تغییر شیوه پرداخت یارانه نان اشاره و ابراز کرد: در شیوه کنونی، یک چهارم آردی که با یارانه دولتی تامین می‌شود، به خارج از کشور قاچاق می‌شود.
وی با اشاره به این که اجرای مردمی سازی یارانه ها نشان از شجاعت و از خودگذشتگی دولت سیزدهم و شخص آقای رئیسی دارد تصریح کرد: رئیس جمهور تاکید داشتند که یک روز هم نباید در انجام این جراحی اقتصادی تعلل کرد.
امیدیان به پیوست‌های طرح اقتصادی دولت اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط بازار هیجانی و متاثر از قیمت های جدید مصوب بوده و بنابراین روابط عمومی ها باید برای تبیین موضوع و صداقت دولت با مردم حرف بزنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم ابراز امیدواری کرد که با اقدامات روشنگرانه و اقناع درست جامعه، آرامش بر بازار حاکم شود.

شناسه خبر: 24996      تعداد بازدید: 396

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها