خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/10/22 - ساعت: 20:11

استاندار قم:

پاسخگویی به مطالبات، پیگیری میدانی و حضور جهادی مسئولین لازمه پیشرفت امور است

پاسخگویی به مطالبات، پیگیری میدانی و حضور جهادی مسئولین لازمه پیشرفت امور است

استاندار قم پاسخگویی به مطالبات، پیگیری میدانی و حضور جهادی مسئولین را لازمه پیشرفت امور و اجرای مصوبات جلسات و نیز تحقق بخشیدن به برنامه های کلان استان دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به لزوم تعیین تکلیف زمین های با کاربری آموزشی در استان، اظهار کرد: این موضوع اهمیت ویژه ای در جهت استفاده از ظرفیت هایی چون خیرین و توسعه فضای آموزشی دارد.

استاندار قم در با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی خانواده و نقش آموزش و پرورش در کاهش آنها گفت: امیدواریم با همراهی بیشتر همه بخش ها و افزایش مراکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دسترس خانواده ها شاهد اثربخشی این برنامه ها در کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

شاهچراغی ادامه داد: برنامه پالایش رسمی بی سوادان استان با مشارکت دستگاه های مربوطه نیز موضوع مهمی است که در بحث حمایت از بازماندگان از تحصیل در استان نقشی بسزا دارد.

وی تصریح کرد: در مقوله سواد آموزشی و رصد بازماندگان تحصیلی می توان بخوبی از ظرفیت این مدیران محلی استفاده کرد.

استاندار قم افزود: در اجرای مصوبات جلسات و نیز تحقق بخشیدن به برنامه های کلان استان، یکی از اصول مهم پاسخگویی به مطالبات، پیگیری میدانی و حضور جهادی مسئولین است.

شاهچراغی سلامت جامعه را در آموزش صحیح دانست و خاطر نشان کرد: حمایت در چارچوب قانون از آموزش و پرورش به عنوان متولی این امر، تکلیف همگانی است.

نماینده عالی دولت در استان بیان داشت: بایستی در حوزه اتباع و مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز کار شود، چراکه این مهم، وظیفه شرعی و دستور اکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است.

گفتنی است در این جلسه طی تماسی تلفنی استاندار با سازمان ثبت احوال کشور، زمینه رفع برخی موانع اجرای برنامه های سازمان نهضت سواد آموزی استان در رابطه با اخذ آمار های مربوط به سطح سواد در استان مرتفع شد.

 

شناسه خبر: 24332      تعداد بازدید: 359

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها