خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/2 - ساعت: 9:2

استاندار قم:

تمرکز میزبانی از زایران امام حسین(ع) در قم امسال مسجد مقدس جمکران است

تمرکز میزبانی از زایران امام حسین(ع) در قم امسال مسجد مقدس جمکران است

استاندار قم، با بیان اینکه امسال محور و تمرکز میزبانی از زایران حضرت سیدالشهدا(ع) در مسجد مقدس جمکران است، گفت: این مکان مقدس فضای خوبی همچون صحن‌ها، رواق‌ها، پارکینگ و غیره برای ارایه خدمات مناسب به زُوّار دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در نخستین جلسه ستاد اربعین استان قم در سال جاری افزود: هر چند امسال تمرکز برنامه ها در جمکران در نظر گرفته شده، اما لازم است که از سایر ظرفیت‌ها مانند مسجدها و حسینیه ها برای اسکان و ارایه خدمات به زایران با در نظر گرفتن شرایط استفاده کرد.

وی با بیان اینکه امسال برای خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی(ع) در سه محور برنامه ریزی انجام می شود، گفت: در کشور عراق، برحسب روال قبل، متولی آن ستاد بازسازی عتبات عالیات است که مسایل مربوط به خروج موکب ها را پیگیری می کند و بخشی از خدمات‌دهی مربوط به مرز مهران (استان ایلام) می شود.

استاندار قم با بیان اینکه محور سوم خدمات رسانی در قم است، تاکید کرد: اولویت اول «شهر قم» است، چراکه میزبان زایران حضرت سیدالشهدا(ع) هستیم و هر جا که می شود، باید به زوار خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود که نسبت به سال های گذشته جمعیت بیشتری از زایران را در استان قم خدمت‌رسانی کنیم، گفت: در قم محور و چگونگی خدمت به زایران، «ستاد مردمی» است، چراکه دستگاه های دولتی مانند مردم نمی توانند خدمت کنند و الزاما این کار باید مردمی باشد و تمرکز دستگاه ها در پشتیبانی نیز از ستاد مردمی است.

شاهچراغی بر لزوم هماهنگی در امور مختلف برای ارایه بهترین خدمات به زایران حضرت اباعبدالحسین(ع) تاکید و خاطرنشان کرد: ضروری است، کارها در این زمینه میدانی و سریع انجام شود.

وی تغذیه، بهداشت، درمان و حمل‌ونقل را از جمله نیازهای زوار برشمرد و بر توجه جدی بر این امور تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و رسانه نیز با استفاده از تجربه های سال های پیشین از توانمندی های استان بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه اصل انجام خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی(ع) و امور مرتبط به آن «مردمی» است و جایی که نیاز باشد، سازمان ها کمک می کنند اضافه کرد: اصل بر این است که باید موکب ها، کل کار خود را با «مُتِبَرِّعین» انجام دهند.

شاهچراغی با بیان اینکه همه موظفیم تمام تلاش خود را برای اربعین و زایران امام حسین(ع) انجام دهیم؛ از کسانی که در این زمینه همچون آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران مشارکت و همکاری دارند، تقدیر و تشکر کرد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: موضوع «اربعین»، از موضوع هایی است که در مکتب شیعیان به آن توجه شده است و «زیارت اربعین»، فقط خواندن زیارت اربعین نیست، بلکه توجه به ابعاد مختلف اربعین است.

 

شناسه خبر: 25194      تعداد بازدید: 488

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها