خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/2/27 - ساعت: 21:14

استاندار قم در نشست بانوان كارآفرين:

دستگاه ها زمينه فعاليت بانوان كارآفرين را تسهيل كنند

دستگاه ها زمينه فعاليت بانوان كارآفرين را تسهيل كنند

استاندار قم با تاكيد بر توجه جدي به ايجاد و توسعه مشاغل خرد و خانگي به عنوان عامل ثبات و پايداري اقتصادي جامعه گفت: دستگاه ها زمينه تسهيل فعاليت و موانع پيش روي بانوان كارآفرين استان را تسهيل كنند.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم،سيد محمد تقي شاهچراغي عصر سه شنبه در نشست با بانوان كارآفرين قم در تالار امام جواد(ع) استانداري افزود: شرايط اقتصادي كشور به رغم ويژگي هايي كه دارد، اين الزام را به وجود آورده كه به به بخش اشتغال خانگي و كارگاه هاي كوچك توجه شود.

وي خاطر نشان كرد : مطابق تجربه جهاني، مشاغل خرد از شاخص هاي يك اقتصاد پايدار به شمار مي آيد.

استاندار قم همچنين با اشاره به ضوابط و مقرراتي كه دستگاه هاي مختلف اجرايي بايد در رابطه با اشتغال اعمال كنند، بيان داشت: فعالان اقتصادي و كساني كه در حوزه اشتغال زنان فعاليت دارند، كليه مشكل ها و دغدغه هاي خود را به معاونت هماهنگي امور اقتصادي استان منتقل كنند تا ظرف مدت يك ماه با تهيه گزارشي از مسائل مطرح شده، مشكل هاي آنان از طريق دستگاه ها و نهادهاي ذيربط از قبيل سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره كل تعاون و رفاه اجتماعي و همچنين كميته امداد امام (ره) و بنياد بركت مورد پيگيري قرار گيرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري قم نيز با اشاره به مشكل هاي بانوان كارآفرين براي دريافت تسهيلات خاطر نشان كرد: هر يك از كارآفرينان بايد بررسي كنند، محصولي كه توليد مي كنند، مرتبط با كدام يك از دستگاه هاي اجرايي مي شود.

محسن اميديان در ادامه با بيان اينكه بيش از 10 دستگاه در استان، متقاضيان را براي گرفتن تسهيلات كارآفريني به بانك هاي عامل معرفي مي كنند، گفت: به عنوان نمونه اگر محصول توليدي مربوط به بخش صنعت يا بهداشت و درمان باشد، بايد فقط از سوي صمت يا دانشگاه علوم پزشكي رسيدگي شود.

معاون استاندار قم خطاب به بانوان كارآفرين گفت: در صورتي كه براي معرفي به بانك، با مشكل يا موانعي مواجه هستيد، به دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري مراجعه كنيد.

 

شناسه خبر: 25014      تعداد بازدید: 341

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها