خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/8/1 - ساعت: 17:57

استاندار قم:

از طرح هاي سرمايه گذاري در حوزه ي درياچه نمك استقبال مي كنيم

از طرح هاي سرمايه گذاري در حوزه ي درياچه نمك استقبال مي كنيم

استاندار قم با بيان اينكه سازوكار بهره برداري از درياچه نمك با محوريت قم در جلسه اي با استان هاي همجوار انديشيده شود اظهار كرد: از طرح هاي سرمايه گذاري در حوزه ي درياچه نمك استقبال مي كنيم.

استاندار قم با بيان اينكه سازوكار بهره برداري از درياچه نمك با محوريت قم در جلسه اي با استان هاي همجوار انديشيده شود اظهار كرد: از طرح هاي سرمايه گذاري در حوزه ي درياچه نمك استقبال مي كنيم.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان قم طي سخناني با اشاره به تهدیدها و فرصت های دریاچه نمک قم اظهار کرد: براي هرگونه اقدامي بايستي اين تهديدها و فرصت ها به خوبي شناسايي شوند.

استاندار قم ظرفیت های دریاچه نمک را مورد توجه قرار داد و افزود: بایستی راهکار اقتصادی برای بهره برداری از این دریاچه در راستای توسعه استان ارائه شود.

وي مطالعه ومدیریت یکپارچه این طرح را یکی از رویکردهای ستاد اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در وهله ی اول بایستی حق آبه های زیست محیطی را در این دریاچه محقق کنیم.

سرمست بحث استانی، منطقه ای و ملی مسائل زیست محیطیو حفظ پایداری دریاچه نمک را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: بایستی برنامه ها در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیگیری شوند.

وی همچنین ارائه مجوزهای بی نام برای فرصت های سرمایه گذاری استان را در دستور کار مسئولان اقتصادی دانست و گفت: باید سرمايه گذاري دریاچه نمك به طرح هایی که در این خوشه بندی هستند اضافه شود.

استاندار قم خاطرنشان كرد: تا پيش از پايان مطالعات، از سرمایه گذاری هایی که نیاز به مطالعه کلان ندارند و با مسائل زیست محیطی نیز تداخل ندارند استقبال شود.

وي همچنين با بيان اينكه دریاچه نمک بدون یک عزم ملی نمی تواند در ارتباط با فرصت های سرمایه گذاری موفق باشد؛ گفت: با این وجود بایستی فرصت هایی که در سطح استان مطرح هستند بايستي مورد پیگیری قرار بگیرند.

سرمست گفت: در جلسه ای با حضور مدیران استانهای همجوار دریاچه نمک، مساله ی سازوکار استفاده مشترک از ظرفیت های این دریاچه با محوریت قم اندیشیده شود. و در عین حال طرح موضوع در کارگروه ملی تالاب ها ضروری است

 

شناسه خبر: 22206      تعداد بازدید: 81

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 01-11-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 01-11-99 سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99
یادداشت ها