خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1397/2/24 - ساعت: 15:15

معاون استاندار قم:

سهم صنعت در اشتغال استان قم 37 درصد است/ كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق توليد

سهم صنعت در اشتغال استان قم 37 درصد است/ كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق توليد

معاون استاندار قم با اشاره به كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق تولید و ثبت نام افراد در سامانه بهین یاب گفت: اين مساله نشانگر فعاليت خوب مديران در اين حوزه مي باشد.

مهرداد غضنفری معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار قم در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛ پيگيري براي حل مشكلات واحدهاي توليدي قم در سريعترين زمان ممكن را ضروري دانست.

وی با بيان اينكه در هفته آینده بازدیدی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک شکوهیه خواهیم داشت، ارزيابي عملکرد دستگاه های اجرایی را مورد توجه قرار داد و گفت: کارنامه عملکرد مسئولان در بحث رونق تولید و اشتغال در حال بررسی است تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.

غضنفري با بيان اينكه عملكرد بانك هاي در خصوص پرداخت تسهيلات رونق توليد نيز مورد ارزيابي واقع شده است افزود: از بانک های برتر در پرداخت تسهيلات تقدیر به عمل می آید.

معاون استاندار قم با اشاره به این که استان قم رتبه دهم كشور در بحث رونق تولید و ثبت نام افراد در سامانه بهین یاب را کسب کرده است خاطرنشان كرد: این آمار 2 برابر شاخص جمعیتی بوده و نشانگر فعالیت خوب در این حوزه است.

وی تصريح كرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نيز 3.2 درصد معادل 2 برابر شاخص جمعیتی استان قم بوده است که نشانگر هماهنگی بین دستگاهی و همکاری بانک های عامل است.

غضنفری همچنین بر فعالیت دستگاه ها در اجرای سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان قم تاکید کرد و گفت: فرم های دقیق تنظیم و به دستگاه ها ارسال شده است تا عملکرد کمی و کیفی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در سند اشتغال سهم دستگاه ها را در سرمایه گذاری و اشتغال مشخص کرده ایم که در همین راستا سهم بخش صنعت 51 درصد در سرمایه گذاری و 37 درصد در اشتغال و سهم بخش خدمات هم 51 درصد در اشتغال است که باید به آن توجه شود.

 

شناسه خبر: 16971      تعداد بازدید: 2962

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها