خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1396/11/29 - ساعت: 17:55

معاون امور اقتصادي استاندار قم عنوان كرد:

4130 میلیارد ريال تسهیلات رونق تولید در استان قم پرداخت شده است/ افزايش حدود 100 درصدي در پرداخت تسهيلات به واحدهاي توليدي

4130 میلیارد ريال تسهیلات رونق تولید در استان قم پرداخت شده است/ افزايش حدود 100 درصدي در پرداخت تسهيلات به واحدهاي توليدي

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم با اشاره به آمار تسهيلات پرداختی‌ در سامانه ستاد تسهیل گفت: در سال جاری اعتباری بالغ‌ بر 413 میلیارد تومان در استان قم تسهيلات جهت رونق توليد پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم، مهرداد غضنفری معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار قم در چهاردهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم که در سالن امام رضا (ع) فرمانداری قم برگزار شد، طي سخناني ميزان پرداخت تسهیلات در سال 96 را مورد توجه قرار داد و گفت: اگر اين روند در سال 97 تقویت شود، می‌توانيم به توسعه و رونق اشتغال تولید در استان اميدوار شويم.

وی با انتقاد از وجود برخی مشکلات پیرامون شهرک‌های صنعتی استان افزود: شهرک‌های صنعتی باید در مرحله نخست تکلیف خود را با شرکت‌های خدماتی و واحدهایی که احیاناً تغییر کاربری داده‌اند  مشخص کند و بعد در صورت عدم حل معضلات، مشکلات را  به قوه قضاییه ارجاع دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با تأکید بر رسالت قانونی و ذاتی سازمان محیط‌زیست استان در برخورد با واحدهای آلاینده گفت: محیط‌زیست طبق قانون اختیار برخورد با واحدهای متخلف را داراست و تمامی دستگاه‌های اجرایی بايد به حوزه وظایف خود درزمینه مختلف پیرامون محیط‌زیست و آلاینده‌ها عمل کنند.

غضنفری مشکل رکود برخی مجتمع‌های تفریحی و گردشگری استان را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: کمک‌های صورت گرفته برای واحدهای تفریحی و گردشگری بايستي صرفاً در قالب موازین قانونی انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم  با تأکید بر اهمیت رعايت مسائل زيست محيطي در فعالیت واحدهای صنعتی و احیاناً آلاینده، ابراز کرد: مسائل زیست‌محیطی در اولویت نخست استان قرار دارند و امروز هر واحد آلاینده مجازی که در استان فعالیت دارد مهر تأییدیه از سازمان محیط‌زیست دارد بنابراین شایسته است که محیط‌زیست از همان ابتدای صدور پروانه بهره‌برداری دقت نظرهای لازم و کافی را داشته باشد.

غضنفری با ابراز خرسندی از روند قابل‌قبول پرداخت تسهیلات در یک ماه گذشته ادامه داد: میزان پرداختی‌های مستقیم در سامانه مربوطه در سال جاری اعتباری بالغ‌بر 413 میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت‌شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با مقایسه‌ای اجمالی بین پرداختی‌های مستقیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جاری با مدت مشابه سال 95 خاطرنشان کرد: در سال 95، درمجموع 220 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید پرداخت‌شده بود که امسال این مبلغ تا یک ماه مانده پایان سال جاری به رقم 413 میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

 

شناسه خبر: 15391      تعداد بازدید: 2994

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها