خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1403/1/8 - ساعت: 12:47

تقدیر دکتر آقامیری از نقش موثر فراجای استان قم در اجرای برنامه‌های آخر سال ۱۴۰۲

تقدیر دکتر آقامیری از نقش موثر فراجای استان قم در اجرای برنامه‌های آخر سال ۱۴۰۲

استاندار قم با تقدیر از ایثار و فداکاری نیروهای انتظامی که باعث ایجاد امنیت و آرامش روانی در استان شده‌است، گفت: فرماندهی انتظامی قم نقش اساسی و موثری در برگزاری مراسمات ملی و مذهبی ماه‌های آخر سال داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم، دکتر سید محمد آقامیری صبح امروز در بازدید از قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی قم، ضمن خداقوت به کارکنان فراجای استان اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتدار نیروی انتظامی آبروی نظام محسوب می‌شود و ما از شما عزیزان بابت ایثار و فداکاری‌هایتان بسیار تشکر می کنیم. 

وی در ادامه با اشاره به نقش نیروی انتظامی در برگزاری جشن نیمه‌شعبان، راهپیمایی 22 بهمن‌ماه و چهارشنبه آخر سال گفت: باوجود تهدیدات دشمنان؛ به لطف خدا این مراسمات بدون هیچ مشکلی به صورت باشکوه برگزار شد. 

استاندار قم تصریح کرد: براساس آمار در مراسم چهارشنبه آخر سال مربوط به سال 1401 حدود 7 نفر در استان جان خود را از دست دادند اما درسال 1402 با هوشیاری و آگاهی نیروی انتظامی و تدابیر ویژه سردار میرحیدری الحمدلله هیچ گونه تلفات جانی نداشتیم. 

وی گفت:  وقتی عملکرد فرماندهی انتظامی استان در چندماه اخیر را بررسی می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که این مجموعه از بهترین دستگاه‌های دولتی و اجرایی استان قم بوده و معتقدیم این تلاش‌ها نیز مورد رضایت خداوند متعال قرار دارد. 

دکتر آقامیری افزود: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای فرماندهی استان کسب رتبه دوم کشوری در شاخص کاهش سرقت است که بنده این موضوع را روز گذشته به اطلاع مراجع و علمایی که خدمتشان رسیدیم گزارش داده و آنان  نیز از زحمات نیروهای انتظامی تشکر کردند. 

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سرعت واکنش پلیس به جرائم باعث افزایش عامل بازدارندگی شده است؛ بیان کرد: سرعت عملی که پلیس در مواقع گوناگون دارد باعث شده متخلف بداند اگر اقدام به انجام فعل مجرمانه کند قطعا مجموعه‌ای وجود دارد که با آن برخورد کند. 

استاندار قم با اشاره به اینکه ایثار و فداکاری پرسنل فراجا باعث ایجاد امنیت و آرامش روانی می‌شود، بیان کرد: عزیزان ما در لباس نیروی انتظامی شبانه روز در حال ایثار و فداکاری هستند تا امنیت شهر و استان ما برقرار باشد؛ این همان مظلومیت پلیس است که برای مردم به اثبات رسیده و آنان نیز قدردان پلیس هستند. 

وی در ادامه با اشاره به افزایش امنیت بوستان‌ها اشاره کرد: تامین امنیت و برقراری نظم در بوستان‌ها یکی از نکات مهمی است که در سال جدید باید در دستور کار فرماندهی انتظامی استان قرار بگیرد. 

وی افزود:  برنامه‌ریزی‌های لازم را در این راستا انجام شود تا امنیت و آرامش مردم و زائرانی که در بوستان‌ها حضور پیدا می‌کنند افزایش پیدا کند. 

دکتر آقامیری با اشاره به تشکیل کمیسیون جلوگیری از شیوع نزاع و درگیری در استان گفت: این کمیسیون در ماه‌های آخر سال گذشته تشکیل شد و به دنبال این هستیم آن را تقویت کرده تا به کاهش این تخلف و جرم در استان برسیم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قم حرم اهل بیت(ع)و پایتخت فرهنگی جهان تشیع است؛ لذا فرهنگ این استان باید متناسب با این موضوعات طراحی و برنامه‌ریزی شود. 

وی افزود:‌ واقعیت این است که ما در قم با موضوع بی‌حجابی کمتر مواجه هستیم و معتقدیم موضوع ترویج حجاب باید از طریق کار فرهنگی صورت بگیرد.  

استاندار قم اضافه کرد:‌ در این راستا در برنامه جهاد فرهنگی که مدیریت استان با جدیت درحال پیگیری است؛ موضوع ترویج عفاف و حجاب در آن جانمایی شده و به دنبال این هستیم قم را بار دیگر به عنوان شهر نمونه در این شاخص به کشور معرفی کنیم.

شناسه خبر: 28618      تعداد بازدید: 929

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان
یادداشت ها