خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/11/20 - ساعت: 22:20

با حضور معاون رئیس جمهور؛

260 پروژه با اعتبار 69 هزار و 865 میلیارد ریال درقم به بهره برداری رسید

260 پروژه با اعتبار 69 هزار و 865  میلیارد ریال درقم به بهره برداری رسید

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ۲۶۰ پروژه عمرانی و زیربنایی، صنعت، کشاورزی و مدیریت شهری قم با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و استاندارقم عصر جمعه به بهره برداری رسید.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری ، این پروژه‌ها با اعتبار ۶۹ هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲ هزار و ۲۵۰  نفر  درحاشیه بهره برداری از طرح صنعتی ذوب گستر قم در منطقه نیزار این استان توسط معاون رئیس جمهور، به صورت نمادین  افتتاح شد. 

در این مراسم به‌صورت تفکیکی ۳۸ پروژه با اعتبار ۸۱۲۲ میلیارد ریال در حوزه عمرانی و زیربنایی،  ۳۵ پروژه با اعتبار ۱۸۲۷  میلیارد ریال در حوزه کشاورزی ، چهار پروژه با اعتبار ۳۴۴۵۰ میلیارد ریال درحوزه صنعتی و ۱۸۳ پروژه با اعتبار ۲۵۴۶۶ میلیارد ریال در بخش‌ مدیریت شهری  به بهره برداری رسید. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور پس از افتتاح طرح صنعتی ذوب گستر قم همچنین از بخش های مختلف این مجموعه صنعتی بازدید کرد. 

مجموعه صنایع ذوب گستر قم توسط بخش خصوصی با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان احداث شده که ظرفیت تولید ۱۸ هزار تُن شمش فولادی و شمش‌های کم کربن را دارد و ظرفیت توسعه آن ۲ میلیون تُن در سال پیش‌بینی شده‌است. 

این مجموعه صنعتی برای تسهیل فعالیت‌های خود نیروگاه برق و خط انتقال آب احداث کرده‌است. 

معاون رئیس‌جمهور در آیین افتتاح صنایع ذوب گستر قم با تقدیر از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان دلسوز و متعهد این مجموعه بزرگ صنعتی اظهار داشت: این کار شما مصداق بارز جهاد اقتصادی است و مجاهدان عرصه جنگ اقتصادی اکنون وظیفه بزرگ و ارزشمندی به عهده دارند. 

حسینی همچنین خطاب به سرمایه‌گذاران، مدیران تولیدی و کارگران حاضر در مراسم گفت: اقتصاد از اولویت‌های قطعی کشور است و باید روز به روز در حال تحرک، پویایی و توسعه مجموعه خود باشید، دولت مردمی در کنار شماست و اهتمام ویژه‌ای به حمایت از فعالان بخش خصوصی و تسهیل فعالیت آنان دارد. 

وی ضرورت توجه به ارتقای جایگاه قم را به‌عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار داد و گفت: قم از جایگاه و اعتبار جهانی برخوردار است و نگاه افکار عمومی به این شهر نسبت به مناطق دیگر متفاوت است و ضرورت دارد در همه عرصه‌ها سرآمد باشد. 

همچنین با حضور معاون رئیس‌جمهور و استاندار قم همچنین از دیوارکوب افتتاح ۲۶۰ پروژه با اعتبار ۶۹۸۶۵ میلیارد ریال در استان قم رونمایی شد. 

دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم نیز در سخنانی گزارشی از برنامه‌های استان برای تسهیل در سرمایه‌گذاری و توسعه قم  در بخش‌های مختلف را ارائه داد. 

معاون رئیس جمهور در سفر به قم ضمن زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)  درگلزاری شهدای علی بن جعفر (ع) قم حضور یافت ،همچنین در جمع نمازگزاران جمعه قم به عنوان سخنران پیش از خطبه گزارشی از فعالیتهای دوسال گذشته دولت را ارائه کرد.

شناسه خبر: 28528      تعداد بازدید: 380

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان
یادداشت ها