خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/9/16 - ساعت: 14:55

دکتر آقامیری:

هیچ کم کاری در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پذیرفته نیست

هیچ کم کاری در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پذیرفته نیست

استاندار قم بر لزوم استفاده مدیران از همه ظرفیت ها برای حل مشکلات استان و مردم به خصوص حوزه مسکن تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، دکتر سیدمحمد آقامیری چهارشنبه شب در جلسه شورای تامین مسکن استان گفت: در طرح نهضت ملی مسکن نیازمند مدیرانی هستیم که روحیه جهادی دارند، زیرا نباید انتظار مردم مردم بی بضاعت و غیره را برای رسیدن به مسکن به تاخیر بیاندازیم. 

وی افزود: طرح ملی نهضت ملی مسکن نباید در پیچ و خم دیوانسالاری و کم کاری ها گرفتار شود. این طرح در قم نیازمند سرعت بیشتر است. البته سرعت انجام کارها باید با دقت همراه باشد. اگر سرعت بیشتر نشود، قطعا به نتیجه دلخواه نمی رسیم. 

وی با اشاره به حل مشکل مسکن اقشار مختلف از جمله طلاب فاقد مسکن، گفت: یکی از اقشار بسیار مهمی که باید در طرح نهضت ملی مسکن به شکل قطعی مسکن دار شوند، خانواده های دارای دو معلول به بالا هستند. نباید منتظر اعلام نیاز این عزیزان باشیم بلکه بهزیستی باید خودش وارد عمل شود و آنها را به هر شکل ثبت نام کند. حتی اگر آنها در این طرح هم ثبت نام نکرده اند خود دستگاه باید آنها را در این زمینه یاری کند. 

وی افزود: مراجعات گسترده مردمی چالش ها و آسیب ها و تناقضات بین دستگاهی را کاملا روشن می کند. در ملاقات های مردمی، اجازه نمی دهم که هیچ معاونی در کنارم حضور داشته باشد تا مردم حرف خود را راحت بزنند. مدیران باید همیشه درهای اتاق خود را به روی مردم باز کنند.  

استاندار قم بیان کرد: مدیران باید وقت بیشتری برای مردم بگذارند. مردم باید بتوانند بدون وقت قبلی با مدیران ارتباط برقرار کنند. تشریفات اداری برای ملاقات مردمی حتی در مناطق شهرداری نیز باید برداشته شود. اجازه دهید که مردم حس کنند که مدیر آنها مردمی است.  

وی گفت: باید ارتباط گسترده با مردم در تمام عرصه ها نهادینه شود. در زمینه ارزیابی مدیران به شکل شفاف اعلام می کنیم که بیشترین شکایات در چه زمینه ای بوده است. نباید بگوییم که اگر یک مدیر ضعیف اعلام رسمی شود باعث تقویت نظام می شود بلکه این کار باعث تقویت نظام می شود. نظام ما یک نظام کاملا مقتدر است و با این مسایل تضعیف نمی شود. 

وی با تاکید بر نظارت کامل بر فعالیت بانک ها در طرح ملی مسکن در قم بیان کرد: علاوه بر بانک های دولتی، بانک های خصوصی نیز باید با هماهنگی لازم به وظیفه خود عمل کنند. نظارت روی تسهیلات باید به خوبی انجام شود. 

وی افزود: دستگاه ها به خصوص بانک ها حتی بانک های خصوصی باید تابع دستورات استان باشند و اگر قرار باشد بانکی به تعهدات خود عمل نکند قطعا با هماهنگی که با بانک مرکزی انجام شده است، به شدت با بانک هایی که نخواهند در این طرح به خوبی مشارکت کنند برخورد می شود. 

دکتر آقامیری تاکید کرد: خرید و فروش فیش‌های طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در استان قم ممنوع و غیرقانونی بوده و معامله مربوطه نیز باطل خواهد بود. 

استاندار قم اظهارکرد: در همین راستا با دفاتر مشاور املاک و ثبت اسناد رسمی در صورت انجام این نوع معاملات مطابق قانون برخورد خواهد شد و متخلفین به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. 

انتهای پیام

شناسه خبر: 28386      تعداد بازدید: 371

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور - عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور - عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست اعلام غیر حضوری شدن مدارس و تغییر ساعات ادارات اعلام غیر حضوری شدن مدارس و تغییر ساعات ادارات بازدید میدانی دکتر آقامیری از مسیر پیامبر اعظم به سمت مسجد مقدس جمکران و بررسی شیوه خدمت رسانی موکب ها به زائرین بازدید میدانی دکتر آقامیری از مسیر پیامبر اعظم به سمت مسجد مقدس جمکران و بررسی شیوه خدمت رسانی موکب ها به زائرین  اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور  اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور
یادداشت ها