خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/9/13 - ساعت: 13:35

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری قم:

شوراها باید با آموزش دقیق موارد نقض قانون را از بین ببرند

شوراها باید با آموزش دقیق موارد نقض قانون را از بین ببرند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قم بر لزوم توسعه آموزش ویژه شوراهای روستایی در استان تاکید کرد.

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری قم: 

شوراها باید با آموزش دقیق،  موارد نقض قانون را از بین ببرند 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قم بر لزوم توسعه آموزش ویژه شوراهای روستایی در استان تاکید کرد.  

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری قم : غلامرضا رحیمی رشت آبادی، امروز صبح در دوره آموزشی شوراهای روستایی استان قم که در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد گفت: یکی از مهمترین مشکلات در زمینه اداره روستاها توسط شوراها، مساله جهل به قوانین است. 

وی افزود: هیچ شورای روستایی حق واگذاری زمین ندارد و وقتی که مواردی در این زمینه رخ می دهد با برخورد نهادهای نظارتی مواجه می شوند و پس از درگیری های حقوقی فراوان متوجه می شویم که گاهی اوقات آنها اصلا تصور نمی کردند که کار اشتباهی مرتکب شده اند. 

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قم اظهارکرد: قوانین بسیار شفافی در زمینه سواستفاده از عناوین شغلی و جایگاهی در زمینه شوراها و دهیاری ها وجود دارد ولی متاسفانه وقتی آموزش زیادی به آنها داده نمی شود بسیاری از این افراد تصور نمی کنند که کاری که در حال انجام است، تخلف بوده است. 

وی گفت: دهیارها باید در تمامی دوره های آموزشی که با هماهنگی ها و صرف هزینه های مختلف ویژه آنها برگزار می شود شرکت کنند که اگر نکند قطعا پس از تذکرات اولیه شرایط کار برای آنها در این سمت سخت خواهد شد. 

وی اظهارکرد: 6 اصل قانون اساسی به مساله شوراها اختصاص دارد. شناسایی ظرفیت های قانونی و حد و حدودهایی که اعضای شورا باید نسبت به آن احساس تکلیف کنند مساله مهمی است که باید به خوبی به این امر توجه کرد. 

وی گفت: یکی از بزرگترین حوزه های جهل و یا تخلف از قانون در خصوص الحاقات است. اصلا شورا نمی تواند بدون در نظر گرفتن مسایلی چون جمعیت ساکن مستقر، نسبت جمعیت و الحاق، مساله کشاورزی، مساله تامین منابع آبی و خاکی اقدام به چنین درخواست هایی بکند. 

وی در پایان برلزوم تلاش همه گان برای تهیه مسکن برای اهالی قطعی روستا و محدود کردن فروش ملک به افراد غیر که سکونت خاصی در روستاها ندارند تاکید کرد. 

گفتنی است در این مراسم ماشاالله سعادتمند رئیس شورای استان قم نیز در سخنانی بر لزوم اهمیت برگزاری دوره های آموزشی در حوزه شوراها و رفع بهانه هایی چون جهل به قانون در اداره بهتر استان در بخش های شهری و روستایی تاکید کرد. 

پس از سخنان وی نیز برنامه آموزشی ویژه روسای شوراهای روستایی قم برگزار شد.

شناسه خبر: 28373      تعداد بازدید: 358

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور - عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور - عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست اعلام غیر حضوری شدن مدارس و تغییر ساعات ادارات اعلام غیر حضوری شدن مدارس و تغییر ساعات ادارات بازدید میدانی دکتر آقامیری از مسیر پیامبر اعظم به سمت مسجد مقدس جمکران و بررسی شیوه خدمت رسانی موکب ها به زائرین بازدید میدانی دکتر آقامیری از مسیر پیامبر اعظم به سمت مسجد مقدس جمکران و بررسی شیوه خدمت رسانی موکب ها به زائرین  اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور  اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد انتخابات کشور
یادداشت ها