خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/13 - ساعت: 10:18

معاون استاندار قم؛

دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند/ با هم افزایی دستاوردهای بیشتری حاصل خواهد شد

دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند/ با هم افزایی دستاوردهای بیشتری حاصل خواهد شد

معاون استاندار گفت: دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند و با هم افزایی دستاوردهای بیشتری را حاصل خواهند نمود.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان که به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد وی با اشاره به فعالیتهای موثر دانشگاه های استان گفت: بحمدالله حرکت دانشگاه های بسمت مهارت افزایی، کارافرینی و توسعه زیست بوم نوآوری است لیکن دانشگاه های استان نباید موازی کاری کنند و بصورت جزیره های مستقل عمل کنند بلکه باید با اقدامات هم افزا دستاوردهای بیشتری را حاصل نمایند و بهره وری منابع را افزایش دهند. 

سید مهدی قریشی موضوعات پژوهشی انجام شده را مورد توجه قرار داده و گفت: بسیاری از پروژه های پژوهشی انجام شده در دستگاه های اجرایی استان در قفسه های کتابخانه دستگاه در حال خاک خوردن است و عمدتا براساس نیاز واقعی نبوده است لذا باید پروژه های پژوهشی مورد تایید قرار گیرند که ناظر بر نیازها یا مسائل اساسی دستگاه و استان باشند.

معاون استاندار قم گفت: مبنا این است که مدیران برنامه هایی که مبتنی بر دستاوردهای علمی و پزوهشی است را دنبال کنند و این موضوع باید در گفتار و عملکرد آنها نمایان باشد ولی کمتر شاهد هستیم که در سخنرانی ها به یک منبع مستند علمی یا پژوهشی که در سازمان انجام شده اشاره شود.

وی در ادامه افزود: در حقیقت پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی باید مورد استفاده قرار گرفته و مبنای فعالیت ها و برنامه های دستگاه و مدیران باشد.

در پایان جلسه محورهای پژوهشی مورد نیاز استان با تعیین اولویت ها به تصویب رسید.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25428      تعداد بازدید: 225

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی استان قم بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی استان قم
یادداشت ها