خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/1 - ساعت: 18:42

استاندار قم عنوان کرد؛

کاهش آمارهای طلاق در قم/لزوم استفاده از ظرفیت مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها در ترویج حجاب و عفاف

کاهش آمارهای طلاق در قم/لزوم استفاده از ظرفیت مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها در ترویج حجاب و عفاف

استاندار قم با اشاره به افزایش وضعیت فرهنگی اجتماعی استان، از کاهش نسبی آمارهای طلاق در قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی روز چهارشنبه در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان در حرم حضرت معصومه (س) اظهار داشت: در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر هر آنچه که باید انجام شود، ذیل قرارگاه ۱۹ دی بوده است.
وی افزود: در حوزه ادارات تیم‌هایی پیرامون امربه‌معروف تشکیل‌شده که در بسیاری از موارد با رعایت ملاحظات و رفع مشکلات این موضوعات برطرف شده است و این روند ادامه‌دار خواهد بود.
استاندار قم با اشاره به اقدامات فرهنگی و آموزشی در حوزه عفاف و حجاب گفت: فصل تابستان بهترین فرصت برای ارائه آموزش‌های حوزه امربه‌معروف و حجاب و عفاف به علت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و افزایش اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان است.
وی اضافه کرد: در برخی بوستان‌ها و مجتمع‌های بین‌راهی قم، مسائل حجاب و عفاف با نظارت نهادهای متولی سامان‌دهی شده است.
شاهچراغی با تأکید بر اینکه با توجه به حضور بیش‌ازپیش مردم در بوستان‌ها و همچنین افزایش آمار سفرها، باید کارهای اساسی‌تری در حوزه ترویج حجاب و عفاف انجام دهیم گفت: بخشی از کارها سلبی است ولی در حوزه ایجابی باید بیشتر انجام‌وظیفه کنیم.
وی با اشاره به برخی برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای احیای امربه‌معروف و ارزش‌های اخلاقی و دینی در جامعه به‌ویژه میان نسل جوان گفت: با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و تبلیغات اسلامی ۵۰۰ مدرسه در قم هدف‌گذاری شده که در طول تعطیلی‌ها تابستان فعال باشند و معلمانی که تمایل دارند نیز به‌صورت جهادی مساعدت کنند.
استاندار قم حضور طلبه‌ها در مدارس در قالب طرح امین را از دیگر برنامه‌های فرهنگی دینی دانست و یادآور شد: اگر می‌خواهیم در امربه‌معروف موفق باشیم، آشنایی جوانان با اهل‌بیت (ع) ضروری بوده که ازاین‌رو طرح اعزام دانش‌آموزان استان به حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران برای سال تحصیلی آینده در دستور کار قرار دارد.
استاندار قم ضمن ابراز امیدواری از بهتر شدن اوضاع فرهنگی اجتماعی استان، کاهش نسبی آمار طلاق را حاکی از آن دانست و اظهار داشت: در فضای جدید کارهای زیربنایی بهتری صورت خواهد گرفت و باید از ظرفیت مساجد بیشتر از گذشته استفاده شود

شناسه خبر: 25191      تعداد بازدید: 393

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها