خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/2 - ساعت: 7:52

معاون استاندار قم تاکید کرد؛

آمادگی دستگاه های مسئول برای روان سازی ترافیک ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

آمادگی دستگاه های مسئول برای روان سازی ترافیک ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با اشاره به افزایش مسافرت ها به قم در ایام دهه کرامت و ۱۴ خرداد، بر لزوم آمادگی دستگاه های مسئول در جهت اتخاذ تدابیر لازم برای روان سازی ترافیک محورهای ورودی و هسته مرکزی شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در جلسه  کمیته تردد و ترافیک ویژه ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی "ره " گفت : با توجه به پیش بینی افزایش 60 درصدی تردد ها به قم در این ایام، می بایست برنامه ریزی منظمی برای تسهیل رفت و آمد زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران انجام شود .
وی  با اشاره به معضل کمبود پارکینگ در اطراف حرم مطهر و هسته مرکزی شهر  افزود : تامین پارکینگ در هسته مرکزی شهر کار کارشناسی شده ای نیست بنابراین باید برنامه ریزی دستگاه ها و مدیریت شهری به سمت ایجاد پارکینگ مورد نیاز  در اطراف شهر ، پارک سوار ها و ایستگاه های مرکزی مسافربری در شهر باشد.
معتمدی نقش اطلاع رسانی صحیح در راهنمایی و هدایت زائرین و مسافرین  به پارک سوار ها را در این ایام بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت : اطلاع رسانی مناسب به مسافرین در این ایام و مناسبت های مشابه موفقیت اجرای طرح های ترافیکی تدارک دیده شده برای ایام زائرپذیر  را بیشتر می کند .
در ادامه این جلسه مقرر شد در اسرع وقت ضمن بازدیدهای میدانی اعضای کمیته از محل های پیشنهادی برای پارک خودرو ها و اتوبوس های کاروانی، تدابیر مناسب برای کنترل ترافیک محورهای ورودی و داخل شهر اتخاذ شود.

شناسه خبر: 25036      تعداد بازدید: 186

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    افتتاح دو هتل در هسته مرکزی شهر قم به روایت تصویر افتتاح دو هتل در هسته مرکزی شهر قم به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
یادداشت ها