خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/1/9 - ساعت: 11:54

استاندار قم در بازدید از واحد تولید پسته:

تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

استاندار قم در بازدید از یک واحد تولید و فرآوری پسته و خشکبار در بخش مرکزی قم، بر لزوم برنامه ریزی در راستای تولید محصولات دارای بازار مصرف و صادرات محور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، در بازدید از یک واحد تولید و فرآوری پسته و خشکبار، از پسته به عنوان یک محصول استراتژیک و دارای ارزش صادراتی یاد کرد.

وی به پتانسیل های بالای استان قم در تولید پسته اشاره و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از باغات استان قم را مزارع پسته تشکیل می دهند.

استاندار قم با بیان اینکه پسته به لحاظ ارزش صادراتی و ارزآوری آن برای اقتصاد کشور حائز اهمیت است، گفت: توجه به افزایش کیفیت تولید، همچنین بسته بندی و فرآوری این محصول در استان ضروری است.

شاهچراغی همچنین تلاش برای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی از طریق توجه به بازار یابی و ایجاد صنایع جانبی محصولات را مورد تاکید قرار داد وگفت: تولید محصولات صادرات محور و مبتنی بر دانش روز می تواند زمینه را برای ارتقاء ارزش محصولات کشاورزی و توانمندسازی فعالان این بخش فراهم نماید.

 

شناسه خبر: 24779      تعداد بازدید: 419

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها