خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/11/7 - ساعت: 20:47

استاندار قم :

قم توان تامین بازارهای هدف کشورهای همسایه را دارد/ تقدیر از 22 صادرکننده برتر استان

قم توان تامین بازارهای هدف کشورهای همسایه را دارد/ تقدیر از  22 صادرکننده برتر استان

استاندار قم در آیین تجلیل از 22 صادر کننده نمونه استان، اظهار کرد: قم توان تامین بازارهای هدف کشورهای همسایه را دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر قم که در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار کرد: صادرات نمایشگر تولید است و استان قم نیز بستر های مناسبی برای تولید انواع محصولات صادراتی را دارد.

شاهچراغی با اشاره به فراهم شدن ساز و کار مناسب مراودات تجاری با کشور های همسایه و منطقه، اضافه کرد: باید از ظرفیت و توان تولید کنندگان قمی برای صادرات محصولات مورد نیاز بازار کشورهای همسایه استفاده کنیم.

استاندار قم با بیان لزوم برگزاری جلساتی فی مابین صادر کنندگان استان و مسئولین ملی پیرامون زمینه های صادراتی، اضافه کرد: کشور هایی چون عراق افغانستان، سوریه و لبنان بازارهای هدف مناسبی برای عرضه محصولات تولید قم هستند.

وی ادامه داد: در زمینه محصولات زیر گروه صنایع غذایی و محصولات دامی قم شرایط ویژه ای دارد و در بین تجار کشور لبنان نیز آمادگی لازم برای استفاده از این محصولات فراهم است.

نماینده عالی دولت در استان همچنین به برنامه ریزی استان برای برپایی نمایشگاه دائمی محصولات تولید استان اشاره و تصریح کرد: این نمایشگاه محلی برای عرضه ظرفیت های تولیدی و صادراتی قم است و با توجه به موقعیت استان و محل این نمایشگاه، می تواند سهم مهمی در رونق اقتصادی استان ایفا کند.

گفتنی است در پایان این مراسم ۲۲صادرکننده برتر قم با حضور مسئولان ملی و استانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

شناسه خبر: 24400      تعداد بازدید: 175

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    افتتاح دو هتل در هسته مرکزی شهر قم به روایت تصویر افتتاح دو هتل در هسته مرکزی شهر قم به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
یادداشت ها