خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/10/28 - ساعت: 20:6

استاندار قم:

تخصیص محل احداث پارک علم و فناوری قم در دستور کار مديريت استان است

تخصیص محل احداث پارک علم و فناوری قم در دستور کار مديريت استان است

استاندار قم تخصیص محل احداث پارک علم و فناوری قم را در دستور كار مديريت استان دانست و گفت: قطعه زمین در نظر گرفته شده در این راستا می تواند تا حد زیادی نیاز واحد های فعال در پارک علم و فناوری استان را تامین کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در بازدید از پارک علم و فناوری استان و گفتگو با برخی واحد های دانش بنیان و فناور در این مجموعه، گفت: جایگاه توسعه محور قم در حوزه فناوری قابل قبول است.

استاندار قم با اشاره به برخی مشکلات مطرح شده از سوی شرکت های فناور، اضافه کرد: یکی از موارد مورد درخواست در مسیر توسعه و افزایش بهره وری، محدودیت فضای کاری فعلی و نیاز به اختصاص زمین جهت توسعه این واحد هاست که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

شاهچراغی با اشاره به اولویت دولت جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه پارک های علم و فناوری، اضافه کرد: قطعه زمین در نظر گرفته شده از سوی استان در این راستا می تواند تا حد زیادی نیاز واحد های فعال در پارک علم و فناوری استان را تامین کند.

وی ادامه داد: احصاء نیازمندی های فعلی و آینده پارک علم و فناوری استان در محل احداث جدید و استفاده از ظرفیت های استانی و ملی و نیز هم افزایی و تعامل همه دستگاه های ذیربط در این زمینه بسیار حیاتی است.

استاندار قم ازآمادگی دستگاه های اجرایی جهت حمایت معنوی و تسهیل در امور این واحد ها خبر داد و تصریح کرد: استفاده از همه ظرفیت های دستگاهی و قانونی جهت معرفی شرکت های فعال در این مجموعه به مراجع ذیربط در دستور کار مدیران است.

نماینده عالی دولت در استان بسیج امکانات و حرکت جهادی دستگاه ها در راستای حمایت از واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان را مورد توجه قرار داد و گفت: دنیای امروز دنیای فناوری اطلاعات و رشد و توسعه پارک های علم و فناوری است و باید با حرکت به سمت برنامه های دانش محور و فناور زمینه توسعه استان را فراهم کنیم.

گفتنی است پارک علم و فناوری استان قم به عنوان نهاد سازمان حامی توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان در سطح استان قم، با ساختار مصوّب و کارشناسان جوان فعالیت خود را از ابتدای سال ۱۳۹۱ آغاز کرد و در حال حاضر ۳۰۰۰ نیروی فناور در ۲۵۹ واحد دانش بنیان در این پارک مشغول به کار هستند و کسب رتبه ششم کشوری از لحاظ شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی یکی از توفیق های استان در این پارک است.

 

شناسه خبر: 24361      تعداد بازدید: 247

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
یادداشت ها