خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/10/24 - ساعت: 19:54

استاندار قم در بازدید میدانی از بخش سلفچگان مطرح کرد:

صدور مجوز جدید برای فعالیت صنایع آلاینده محیط زیست در شهرک های صنعتی قم ممنوع است/ ضرب الاجل دو هفته‌ای برای تعیین تکلیف سایت پسماند سلفچگان

صدور مجوز جدید برای فعالیت صنایع آلاینده محیط زیست در شهرک های صنعتی قم ممنوع است/ ضرب الاجل دو هفته‌ای برای تعیین تکلیف سایت پسماند سلفچگان

استاندار قم در بازدید میدانی از بخش سلفچگان؛ ضمن تاکید بر اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی و سلامت مردم، صدور مجوز جدید برای فعالیت صنایع آلاینده محیط زیست در شهرک های صنعتی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، در پنجمین حضور میدانی خود در شهرستانها و بخش های استان از بخش سلفچگان قم بازدید نمود.

استاندار قم ضرورت تسریع در اجرای پروژه ها و طرح های استان را مورد توجه قرار داد و گفت: حضور مردم و خیرین می تواند به سرعت بخشیدن به حل مشکلات و موانع کمک زیادی کند و لازم است در این زمینه بسترهای لازم را فراهم کنیم.

وی در بازدید از سایت ۱۸ هکتاری پسماند ویژه شهرک صنعتی سلفچگان یکی از اولویت های مهم بخش سلفچگان را مسائل زیست محیطی مردم دانست و ادامه داد: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و حفط سلامت مردم، از این تاریخ صدور هر گونه مجوز واحد های آلاینده صنعتی در سلفچگان ممنوع است.

شاهچراغی همچنین به مطالبه گری مردم به عنوان یک عامل نظارت عمومی اشاره و تصریح کرد: مردم باید در مورد حقوق خود مراقبت و هر گونه کاستی را از مسئولین مطالبه کنند و مدیران نیز پاسخگوی این درخواست ها در چارچوب قانون باشند.

وی با بیان اینکه ضعف در مدیریت سایت پسماند ویژه شهرک صنعتی سلفچگان باعث بروز مشکلات زیست محیطی متعددی شده خاطرنشان کرد: آب، خاک و هوای این منطقه با تأثیر گرفتن از آلودگی‌های زیست محیطی این سایت دچار مخاطرات بسیاری شده و زیست مردم را با مشکل مواجه کرده است که باید هرچه سریعتر به این وضعیت رسیدگی شود.

استاندار قم حمایت ویژه از اقشار ضعیف همچون مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: جلسه مجزا و مختص رفع دغدغه های معیشتی این اقشار با محوریت بخشدار و حضور دهیاران و مدیران مربوطه استانی تشکیل و بصورت ویژه به موضوعات آنان رسیدگی شود.


نماینده عالی دولت در استان دستیابی به اهداف سفر در زمان بندی مشخص شده را اصلی مهم دانست و عنوان کرد: برنامه ریزی برای عمل به تعهدات دستگاه های دولتی باید تدوین شده و در موعد مقرر پاسخگوی مردم باشیم.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم توجه زیادی به زمینه سازی مهاجرت معکوس به روستاها دارد و در این راستا حمایت های لازم صورت می گیرد.

استاندار قم خاطر نشان کرد: همه مدیران و دست اندرکاران استان در برابر هرگونه کم و کاستی در انجام وظایف و ارائه خدمات به مردم مسئولند و باید پاسخگوی خواسته های مردمی باشند.

استاندار قم امروز همچنین از جاده دسترسی به روستای تاج خاتون نیز بازدید کرد.

مسیر دسترسی به روستای تاج خاتون به طول ۷۰۰ متر و در عرض ۲۶ متر در شش سال گذشته نیمه کاره باقی مانده است.

شاهچراغی در این بازدید با اشاره به وجود ۳۰ معارض برای اجرای این طرح گفت: فرمانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظفند ظرف یک ماه آینده به روش‌های قانونی با این معارضین این طرح به توافق برسند.

استاندار قم امروز از دو مدرسه فرسوده در بخش سلفچگان نیز بازدید کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال از عمر بنا در این مدارس می‌گذرد خاطرنشان کرد: سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان با کمک خیرین مدرسه ساز، هر چه سریعتر نسبت به نوسازی و بازسازی این مدارس اقدام کند.

استاندار قم در سفر روز جاری خود ضمن ادای احترام به شهدای بخش سلفچگان، در نماز عبادی سیاسی جمعه در این بخش شرکت کرد.

حضور در روستای فتح آباد و بررسی مشکلات زیرساختی این روستا و ملاقات با مردم بخش سلفچگان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.

 

شناسه خبر: 24334      تعداد بازدید: 406

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد
یادداشت ها