خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/10/21 - ساعت: 14:28

با حضور گروه ویژه اقتصادی دولت؛

مسائل و مشکلات حوزه صنعت و تولید استان قم بررسی شد

مسائل و مشکلات حوزه صنعت و تولید استان قم بررسی شد

با حضور گروه اقتصادی ویژه اعزامی دولت و در قالب سی و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مسائل و مشکلات بخش صنعت و تولید استان قم بررسی شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم سی و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم به ریاست سید محمد تقی شاهچراغی استاندار و با حضور گروه ویژه اقتصادی اعزامی دولت متشکل از معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت ،مدیران ستادی وزارت صمت و تامین اجتماعی ،بانک صنعت ومعدن در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد .
استاندار قم در اين جلسه با اشاره به عزم جدی مسئولان كشور برای تسهیل در رفع مشکلات صنایع و رفع موانع تولید، از هئیت دولت در اعزام گروه ویژه اقتصادی به قم قدرداني كرد.
استاندار قم راهکارهای افزایش ظرفیت تولید و احیای واحد‌های راکد استان را مورد توجه قرار داد و افزود: يكي از مهمترين مشکلات صنایع و واحد های تولیدی استان ها، عدم پاسخگویی سازمانهای بالادستی در رده کشوری است .
وی با اشاره به آسیب های موجود در روند رسیدگی به مشكلات استان ها در مرکز تصريح کرد: افزايش اختيارات استانداران و مسئولان استاني در راستاي حل سريعتر موانع توليد و اشتغال بايد در دستور كار وزارتخانه ها و دستگاه هاي ملي قرار بگيرد.
مقام عالي دولت در استان قم خاطرنشان كرد: سهم اختیارات بانک های استانی در ارائه تسهیلات نيز بايد افزايش يابد و در کنار آن نظارت ها بیشتر شود تا نگرانی ها احتمالی برطرف گردد.
شاهچراغي با بیان اینکه تعطیلی و رکود واحدهای صنعتی، مشکلات اجتماعی به همراه خواهد داشت بیان کرد: باور بنده بر این است که مسئولان ملي بايد براي درك مشكلات به صورت ميداني از كارخانجات شهرك هاي صنعتي استانها بازديد كنند.
وی با تاکید بر ضرورت حل معضلات صنعتی و صنفی استان اظهار داشت: صاحبان صنایع و مردم با روی کارآمدن دولت سیزدهم برای حل مسائل خود امیدوار شدند و نباید با طولانی کردن روند حل مشکلات، امید مردم را به ناامیدی تبدیل کنیم.
شاهچراغي ابراز اميدواري كرد با حضور امروز مدیران ملي در استان، شاهد تسهيل در رفع موانع و رونق سرمايه گذاري و توسعه ي صنايع در استان قم باشيم.

شناسه خبر: 24322      تعداد بازدید: 285

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد
یادداشت ها