خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/1/15 - ساعت: 10:14

مدیرکل امور روستایی استاندار قم :

۱۰۰درصد مناطق روستایی قم به شبکه برق متصل است

۱۰۰درصد مناطق روستایی قم به شبکه برق متصل است

قم – ایرنا – مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قم، گفت: ۱۰۰ درصد مناطق روستایی این استان به شبکه برق متصل است ولی به دلیل اینکه این شبکه بر اساس نیازهای دهه های گذشته طراحی و توسعه داده شده است،متناسب با نیازهای کنونی نیاز به بازنگری دارد.

سجاد چهرگانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: شبکه برق در گذشته تنها برای روشنایی روستاها بود ولی شبکه برق امروز باید جوابگوی اشتغال و نیازهای تولید در روستاها را دارد که بر این اساس باید شبکه برق روستایی قم بازنگری شود.

وی افزود: اجرای طرح‌های زیربنایی و توسعه زیرساخت ها در استان باید با محوریت اشتغال و درآمد مردم برنامه ریزی و انجام شود که رویکرد استان به ویژه در سال های اخیر نیز در همین مسیر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای توسعه زیرساخت های ارتباطی روستایی گفت: با توجه به اهمیت اتصال دهیاری های قم به شبکه دولت، توسعه زیرساخت مخابراتی در سطح روستاهای استان سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت.

چهرگانی ادامه داد: هم اکنون ۸۶ درصد دهیاری‌های قم به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است و سایر روستاها نیز به مرور به این شبکه متصل می شوند.

وی با اشاره به زیرساخت‌های گاز در مناطق روستایی استان گفت: هم اکنون ۱۵۸ روستا از ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان که شرایط گازرسانی را داشته اند، مشمول گازرسانی شده اند.

چهرگانی با بیان اینکه ضریب نفوذ گازرسانی در استانی به طور کلی ۹۸ درصد است، گفت: ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند و هم اکنون قم جزو استان های سبز کشور از نظر ضریب نفوذ گاز است.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قم، ادامه داد: آئین تکمیل گاز رسانی در ۲۱ روستای استان در دهه فجر سال ۹۹ انجام شد و با این اقدام، قم اولین استان سبز در کشور تبدیل شد و اگر نقطه ای در استان وجود داشته باشد که فاقد گاز لوله کشی است به دلیل مشکلات در طرف متقاضی است و شبکه گازرسانی استان محدودیتی در این زمینه ندارد.

وی ادامه داد: بقعه امامزاده اسماعیل(ع) تنها نقطه قم است که از گاز لوله کشی برخوردار نیست که این موضوع نیز به دلیل صعب العبور بودن این منطقه است.

شناسه خبر: 22921      تعداد بازدید: 23

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 26-01-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 26-01-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 25 -01-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 25 -01-1400 روز کاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 24-01-1400 روز کاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 24-01-1400 جلسه شناسایی مناطق و محلات کم برخوردار با حضور دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر سلیمان پور معاون استاندار و دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس جلسه شناسایی مناطق و محلات کم برخوردار با حضور دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر سلیمان پور معاون استاندار و دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس
یادداشت ها