خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/6/27 - ساعت: 19:46

مدیر کل امور رفاهی زائرین استانداری قم خبر داد؛

برگزاری تور گردشگری عشایر در استان قم همزمان با هفته گردشگری

برگزاری تور گردشگری عشایر در استان قم همزمان با هفته گردشگری

مدیرکل امور رفاهی زائرین استانداری قم، از برگزاری «تور گردشگری عشایر» با هدف بهبود وضع معیشت عشایر و نمایان شدن جاذبه‌های گردشگری عشایری در استان قم همزمان با هفته گردشگری سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، حمیدرضا جعفری در گفت‌و‌گویی بر لزوم توجه به هفته گردشگری به عنوان فرصتی برای افزایش تعاملات و جذب مشارکت فعالان در حوزه های مختلف تاکید کرد و افزود: با توجه به نزدیکی هفته گردشگری و همزمانی آن با مناسبت هایی همچون هفته وحدت و هفته دفاع مقدس، برنامه ویژه ای در خصوص به کارگیری گردشگری عشایر که به عنوان یکی جذاب ترین زیرشاخه های گردشگری به شمار میرود برنامه ریزی شده است.

وی عنوان کرد: این برنامه با عنوان «تور گردشگری عشایر» زمینه ای را برای گردشگران فراهم می‌کند تا بتوانند مدتی را با عشایر سپری کنند و با سبک زندگی، آداب، رسوم، مراسمات، لهجه و گویش آنها آشنا شده و از صنایع دستی و تولیداتشان بازدید و خرید کنند.

مدیرکل امور رفاهی زائرین استانداری قم با اشاره به جمعیت ۱۲۰۰ نفری عشایر در استان قم از مزایای برگزاری این برنامه برای عشایر خبر داد و عنوان کرد: برگزاری تور گردشگری عشایر مزایایی از جمله رونق منابع اقتصادی، اشتغال زایی، راه اندازی کمپ های گردشگری با هدف برگزاری برنامه های مختلف برای گردشگران و جلوگیری از مهاجرت به شهر و شهرنشینی، رفع مشکلات معیشتی، بالارفت سطح کیفیت زندگی و فراهم سازی زمینه کارآفرینی را برای آنها به همراه خواهد داشت و باعث جلوگیری از بین رفتن خرده فرهنگ های آنان خواهد شد.

جعفری در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: همچنین جشنی ویژه عشایر در ابتدای هفته گردشگری سال جاری و روز ملی «روستا و عشایر» با حضور مسئولان استانی و انجمن های عشایری و گردشگری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 27899      تعداد بازدید: 101

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها