خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/6/22 - ساعت: 13:2

آقامیری در دانشگاه قم:

مهمترین وظیفه یک مادر تعلیم و تربیت فرزندان است/ تشریح نقش بانوان در تحقق اقتصاد اسلامی

مهمترین وظیفه یک مادر تعلیم و تربیت فرزندان است/ تشریح نقش بانوان در تحقق اقتصاد اسلامی

استاندار قم با بیان اینکه مهمترین نقش یک مادر و همسر تعلیم و تربیت فرزندان است، گفت: تفکر اسلامی، فعالیت خانه‌داری، کار و تلاش بانوان را یک نوع ایثار و فداکاری از سوی آن بانو برای خانواده می‌داند. این ایثار و تلاش حاصل علاقه به خانواده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قم، دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم صبح امروز در سومین رویداد ملی اقتصادی هجرت (خانه سلیمانی) که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، ضمن تقدیر از برپایی چنین رویدادهایی که با محوریت ارج نهادن به خانواده و بانوان این سرزمین است، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم یک جامعه پویا داشته باشیم، نیازمند زنان و مادرانی هستیم که علی رغم پویایی بتوانند در تمامی ابعاد بویژه در تعلیم و تربیت مورد تاکید رهبر انقلاب تلاش کنند.

وی ضمن ارائه توصیفی از نقش زنان و مادران در تحقق اقتصاد اسلامی، خاطرنشان کرد: هیچ مکتبی در علم اقتصاد به شکوفایی اقتصاد اسلامی نیست زیرا تمامی جزئیات زندگی به همراه اختیارات در آن دیده شده است.

استاندار قم بیان داشت:در نگاه غربی چیزی بنام تعلیم و تربیت وجود ندارد لذا ثمره چنین نگاهی موجب افزایش هزینه‌های اجتماعی می‌شود.

آقامیری افزود: در مقابل نگاه غربی، نگاه اسلامی وجود دارد که ثمره آن موجب دستاوردهای اجتماعی خواهد شد. برای یک خانواده اسلامی دین اسلام قدم به قدم برنامه و اختیارات دارد. 

استاندار قم با تاکید بر اینکه نتیجه حرکت در مسیر اسلام فرزندان صالح و ارزشمند است، تصریح کرد: ما حصل چنین تفکری فرزندان شیفته و عاشق پدر و مادر و شهدایی همچون شهید سلیمانی می‌شود. 

وی با بیان اینکه مهمترین نقش یک مادر و همسر تعلیم و تربیت فرزندان است، گفت: تفکر اسلامی فعالیت خانه‌داری، کار و تلاش بانوان را یک نوع ایثار و فداکاری از سوی آن بانو برای خانواده می‌داند. این ایثار و تلاش حاصل علاقه به خانواده است و وظیفه‌ای برای بانوان نیست.

شناسه خبر: 27885      تعداد بازدید: 168

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها