خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/3/18 - ساعت: 9:50

معاون استاندار قم:

تسهیلات تبصره ۱۸ ظرفیت حمایتی مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان است

تسهیلات تبصره ۱۸ ظرفیت حمایتی مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به تسهیلات تبصره ۱۸ و ظرفیت آن برای جهش دانش بنیان ها گفت: دانش بنیان ها برای رفع مشکلات خود می توانند از ظرفیت تسهیلات این بخش بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی در جلسه بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان های فعال در حوزه کشاورزی که با حضور چند شرکت مطرح برگزار شد بیان کرد: تبصره ۱۸ ظرفیت مناسبی برای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان است و باید بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات مزبور همراهی لازم را داشته باشند.

وی با بیان این که در ارتباط با مشکلات استقرار و فضای فیزیکی پارک علم وفناوری؛ این پارک فضای فیزیکی اندکی دارد و این درحالی است که در برخی استانها پارک های علم وفناوری با زیرساخت و فضای فیزیکی مطلوبی ایجاد شده اما در قم با محدودیت روبرو است.

قریشی در ادامه با اشاره به جانمایی زمینی در کنار شهرک آی تی برای پارک علم وفناوری عنوان کرد: بحث توسعه پارک در حال انجام است و مکانی کنار شهرک آی تی جانمایی شده است و اکنون زیرساخت های آن در حال پیگیری است.

معاون استاندار در ادامه گفت: طبق اسناد بالا دستی مثل سند آمایش سرزمینی ، صنعت گردشگری و زیارت ، فناوری اطلاعات و حوزه علوم انسانی از اولویت های استان بوده و با توجه به محدودیت آب و خاک در استان بخش کشاورزی به سمت افزایش بهره وری هدایت شده است.

این مسئول با اشاره به تاکید همیشگی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود: شرکت های دانش بنیان طی سال های اخیر با تاکیدات مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفتند و اکنون در حال رشد و توسعه می باشند و سال گذشته نیز ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان به دستور استاندار تشکیل و در حال فعالیت می باشد.

به گفته وی: در سالی که به نام مهار تورم ورشد تولید نامگذاری شده این شرکت ها نقش مهمی در تحقق این شعار دارند که بر این اساس برای رفع موانع شان طی چند جلسه با مدیران برخی بانک ها و مدیران اجرایی مشکلات را بررسی و پیگیری کردیم.

گفتنی است ؛ در این جلسه که باحضور رییس پارک علم و فناوری و رییس نظام مهندسی کشاورزی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد ، مدیران شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی به بیان نظرات و مشکلات خود در زمینه دریافت تسهیلات بانکی، وجود برخی قوانین دست و پاگیر و هم چنین مشکل فضای کاری محدود پرداختند.

شناسه خبر: 27283      تعداد بازدید: 838

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد صحت انتخابات ریاست جمهوری تایید شد مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها مراسم اربعین شهدای خدمت در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان پیام دکتر سید محمد آقامیری استاندار قم به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان
یادداشت ها