خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/3/16 - ساعت: 17:49

استاندار قم:

استفاده آب شرب در فضای سبز شرعا و قانونا پذیرفته نیست/تکلیف توسعه فضای سبز در قم روشن شود

استفاده آب شرب در فضای سبز شرعا و قانونا پذیرفته نیست/تکلیف توسعه فضای سبز در قم روشن شود

استاندار قم گفت: شرعا و قانونا هیچ توجیهی ندارد که در فضای سبز از آب شرب استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی ظهر امروز در شورای حفاظت منابع آب استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: باید تکلیف استفاده آب شرب در فضای سبز مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه باید وضع کنونی استفاده فضای سبز از آب زیرزمینی، پساب و آب شرب مشخص شود، مطرح کرد: شرعا و قانونا هیچ توجیهی ندارد که در فضای سبز از آب شرب استفاده شود.

استاندار قم با بیان اینکه از آب شرب و سرشاخه‌ها حق نداریم برای فضای سبز استفاده کنیم، عنوان کرد: آب شربی که با این شکل و سختی به دست می‌رسد نباید در این مسیر استفاده شود و اگر شهرداری در این راستا ملاحضاتی دارد باید مسیر خود را اصلاح کند.

وی با اشاره به اینکه همچنین تکلیف توسعه فضای سبز نیز باید مشخص شود، خاطرنشان کرد: باید برای این موضوع زمان لازم اختصاص یابد و مشخص شود که آب فضای سبز قم از چه طریقی تامین می‌شود.

شاهچراغی ادامه داد: ظرف یک ماه آینده باید آبفا، آب منطقه‌ای و شهرداری طی جلسه‌ای با مدیریت معاونت عمرانی استانداری قم، جدولی تهیه کنند که طی آن منابع آبی فضای سبز قم مشخص شود.

وی با بیان اینکه تاکید ما بر عدم استفاده از آب شرب در فضای سبز است، تصریح کرد: در تامین آب مشکل داریم و همه باید نسبت به این موضوع حساس بوده و نکات لازم را رعایت کنند.

استاندار قم افزود: علاوه بر شهرداری، منابع طبیعی نیز باید نحوه استفاده از منابع آبی در طرح‌های توسعه‌ای را مشخص کند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری نصب کنتورآب کشاورزان با آب منطقه‌ای است، یادآور شد: اگر شرکتی در این مسیر همکاری لازم را ندارد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

شاهچراغی اضافه کرد: جهاد کشاورزی باید با کشاورزان جلسه‌ای گذاشته و طی آن نیازمندی‌ها و حق‌آبه‌های قره‌چای مشخص شود تا بتوانیم از مسیرهای قانونی این حق آبه را پیگیری کنیم.

انتهای پیام

شناسه خبر: 27279      تعداد بازدید: 726

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان پیام استاندار قم به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان پیام استاندار قم به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان شورای تامین مسکن استان به ریاست استاندار قم شورای تامین مسکن استان به ریاست استاندار قم جلسه ساماندهی امور جوانان استان با موضوع اوقات فراغت به ریاست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری جلسه ساماندهی امور جوانان استان با موضوع اوقات فراغت به ریاست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری
یادداشت ها