خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/3/13 - ساعت: 14:26

پیام استاندار قم به مناسبت ایام الله ۱۴ و ۱۵ خرداد

پیام استاندار قم به مناسبت ایام الله ۱۴ و ۱۵ خرداد

متن پیام سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم به شرح ذیل است؛

"بسم الله الرحمن الرحیم"

۱۴ خرداد تداعی گر یکی از حزن انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی و روز وداع جاودانه ملت ایران با روح خدا خمینی کبیر است.

سی و چهار سال پیش در چنین روزی، غم هجران پیر جماران، امتی را برای همیشه تاریخ به سوگ نشاند. وداع با بزرگ مردی که با اراده پولادین ریشه در ایمان و توکل به خدا و برای اقامه حق و عدل در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی کرد و بنیانگذار انقلابی تحول ساز و مبتنی بر ارزش ها و اعتقادات دینی و نفی نظام سلطه گردید. 

مکتبی که به ما آموخت که با مجاهدت و تلاش و اتکاء به قدرت الهی، پیروزی و پیشرفت حاصل می شود و قیام برای خدا، ضامن سعادت و رستگاری انسان ها است و یوم الله ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت عظیم اسلامی و ماندگارترین خیزش و حرکت مردمی به پیشتازی مردم بصیر و انقلابی قم و به رهبری مرجعیت دینی است. حرکتی که در ادامه به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد و نام قم را به عنوان موطن و خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی و شهر قیام و اِقامه جاودانه کرد.

ضمن گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام‌خمینی (ره)، به روح پرفتوح بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و شهدای گلگون کفن و حماسه آفرین ۱۵ خرداد ادای احترام نموده و اميدوارم با تأسي به راه امام و شهداي گرانقدر و تحت هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی، بيش از پيش در مسير حفظ و صيانت از نعمت ارزشمند انقلاب و اعتلا و سرافرازی این نظام مقدس و خدمت رسانی به مردم قم گام برداریم.  

سید محمد تقی شاهچراغی

استاندار قم

شناسه خبر: 27268      تعداد بازدید: 405

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها