خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/3/2 - ساعت: 13:9

استاندار قم:

صدور مجوز برای فعالیت مجموعه‌های حوزه گردشگری و زیارت استان قم سرعت یابد/ ایجاد ظرفیت ۸۰ درصدی اینترنت پرسرعت فیبر نوری مخابرات در قم

صدور مجوز برای فعالیت مجموعه‌های حوزه گردشگری و زیارت استان قم سرعت یابد/ ایجاد ظرفیت ۸۰ درصدی اینترنت پرسرعت فیبر نوری مخابرات در قم

استاندار قم گفت: استعلام‌های لازم در صدور مجوز برای مجموعه‌های حوزه گردشگری و زیارت بایستی زمانش معین شود و صدور مجوز برای فعالیت سرمایه‌گذاران سرعت یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی امروز در نخستین جلسه گروه کاری گردشگری ذیل کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان قم که با موضوع بررسی مسائل و مشکلات انجمن‌های گردشگری و زیارت استان در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، گفت: محور گردشگری استان قم، در کنار سایر جاذبه‌های گردشگری، زیارت است و آنچه که مردم ایران و جهان قم را به آن می‌شناسند، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران است که این فرصتی گران‌قدر می‌باشد.

استاندار قم مطرح کرد: عزم ما بر افزایش ظرفیت برای ایجاد و فراهم کردن آسایش، رفاه و امنیت مجاوران و زائران شهر کریمه اهل بیت (علیهم‌السلام) است؛ الحمدلله طی سال‌های اخیر اقدامات شایسته‌ای دستگاه‌های مختلف در این خصوص انجام داده‌اند اما هنوز کارهای روی زمین مانده نیز داریم.

وی بیان کرد: قطعاً یکی از مواردی که ما به آن نیاز داریم در استان، بحث اسکان زائران، پارکینگ شهری و در کنار آن امنیت و آرامش است؛ عقب‌ماندگی پرداخت وام‌ها برای گردشگری و زیارت و سپری شدن زمان طولانی در روند صدور مجوز‌ها از مشکلاتی است که باید هرچه زودتر رفع شود.

شاهچراغی عنوان کرد: در خصوص رسیدگی به مسائلی که انجمن‌های گردشگری و زیارت مرتبط با شهرداری قم برای انجام امور دارد، با مدیریت معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری جلسه‌ای ظرف یک ماه آینده برگزار شود و مصادیق مباحث برای رفع موانع مشخص شود.

وی با اشاره به مسئله وجود دلالان حمل و نقل مسافر در هسته مرکزی شهر قم و مشکلات به‌وجود آمده پیرامون آن، گفت: برای حل این موضوع باید حوزه کمیسیون امنیتی ذیل شورای تامین استان ورود کند و بررسی‌های لازم در این خصوص صورت پذیرد.

استاندار قم با بیان اینکه تقریباً ۸۰ درصد اینترنت فیبر نوری مخابرات در استان قم انجام شده، عنوان کرد: با توجه به این مسئله نیز به راحتی مجموعه‌های زیارتی و گردشگری می‌توانند از این ظرفیت با سرعت اینترنت بسیار بالا استفاده کنند و قم اولین شهری است که در سطح کشور برای ۸۰ درصد فیبر نوری مخابرات آن انجام شده است.

وی تاکید کرد: استعلام‌های لازم در صدور مجوز برای مجموعه‌های حوزه گردشگری و زیارت نیز بایستی زمانش معین شود و صدور مجوز برای فعالیت سرمایه‌گذاران سرعت یابد.

شاهچراغی خاطر نشان کرد: همه سازمان‌ها و ادارات و دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی بایستی برای افزایش ظرفیت‌های گردشگری و زیارت استان و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران و مجاوران شهر کریمه اهل بیت (علیهم‌السلام) کمک کنند و با توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی و جلوگیری حداکثری از بروز آسیب‌های اجتماعی اقدامات لازم در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.

پایان پیام/

شناسه خبر: 27178      تعداد بازدید: 128

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها