خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/1/6 - ساعت: 12:19

معاون استاندار قم خبر داد؛

ورود بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به شهر قم/ رشد ۷ درصدی حضور مسافران/انجام ۲۴۸۱ بازرسی توسط نهادهای نظارتی

ورود بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به شهر قم/ رشد ۷ درصدی حضور مسافران/انجام ۲۴۸۱ بازرسی توسط نهادهای نظارتی

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم گفت: از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۴فروردین امسال بیش از ۲ میلیون نفر وارد شهر قم شدند که این آمار افزایش ۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروزی ۱۴۰۲ که به‌صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد اظهار داشت: از بهمن‌ماه سال گذشته ستاد خدمات سفر در استان قم فعالیت خود را با توجه به در پیش بودن نیمه شعبان آغاز کرد و تمهیدات لازم از آن زمان برای ایام نوروز نیز اندیشیده شده بود.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم ابراز کرد: بیش از ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار دستگاه خودرو بر اساس آمار اداره کل حمل‌ونقل جاده‌ای از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۴ فروردین‌ماه سال جاری وارد استان قم شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۲ میلیون نفر وارد شهر مقدس قم شدند که این آمار افزایش ۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد، افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته از سوی بخش‌های مختلف نظارتی مجموعاً 2 هزار و 481 بازرسی داشتیم که در این مدت ۱۴ مرکز متخلف پلمب و حدود ۱۶ میلیارد ریال جزای نقدی برای متخلفان صادرشده است.

مقیمی با اشاره به میزان تصادفات در محورهای استان قم نیز عنوان کرد: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون در حوزه تصادفات برون‌شهری تاکنون شش نفر جان خود را در محورهای استان قم از دست دادند.

وی با تأکید بر اینکه آمار تصادفات در محورهای استان قم نسبت به سال گذشته افزایش داشته که دلیل آن خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان بوده است، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در اقامتگاه‌های حرم مطهر، مقدس جمکران، مساجد، حسینیه‌ها و کمپ‌های بوستان‌ها و ورزشگاه‌ها اسکان یافتند.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 26803      تعداد بازدید: 503

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها