خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/6/27 - ساعت: 19:59

استاندار قم در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

ضرورت استفاده از ظرفیت بالای استان قم در پذیرش گردشگر سلامت/تدوین بسته عملیاتی رفع مشکلات مردم برای سفر دوم رئیس‌جمهور به قم

ضرورت استفاده از ظرفیت بالای استان قم در پذیرش گردشگر سلامت/تدوین بسته عملیاتی رفع مشکلات مردم برای سفر دوم رئیس‌جمهور به قم

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی امروز در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: قم در دو عرصه فرهنگی و علوم انسانی و نرم‌افزاری در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و ظرفیت قم در این عرصه در کشور بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه مؤسسات بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد که ظرفیت بی‌نظیری برای استان قم به وجود آورده‌اند، افزود: جهاد دانشگاهی استان قم می‌تواند جمع‌آوری این ظرفیت‌ها را با کمک دیگر نهادها انجام دهد تا این ظرفیت‌ها در کشور معرفی شود و قطعاً نتیجه آن فرا استانی و کشوری است.

استاندار قم با اشاره به بحث گردشگری سلامت ابراز کرد: سالانه میلیون‌ها زائر در استان قم حضور دارند که بیشتر آن‌ها از کشورهای منطقه هستند که خود این مطلب باعث ایجاد ظرفیت جذب گردشگر پزشکی و درمانی به قم شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به طرح‌های درمانی که در استان قم در حال انجام بوده ما در آینده نزدیک تخت‌های بیمارستانی مازاد بر جمعیت استان قم داریم و با توجه به بحثی که جهاد دانشگاهی در بحث ناباروری در حال فعالیت است، می‌توان از این ظرفیت استفاده کرده و با توجه به مباحث مربوط به جمعیت و تأکیدات مقام معظم رهبری به بحث جمعیت و فرزندآوری، جهاد دانشگاهی می‌تواند از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده کنند.

شاهچراغی با اشاره به سفر دوم رئیس‌جمهور به قم، گفت: امیدواریم یک بسته عملیاتی و خوب با کمک استانداری و دستگاه های مختلف از جمله جهاد دانشگاهی در جهت رفع مشکلات مردم آماده شود.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25786      تعداد بازدید: 68

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها