خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/14 - ساعت: 12:38

معاون استاندار قم:

ضرورت ورود ویژه به احداث زائرسراهای ارزان قیمت در قم

ضرورت ورود ویژه به احداث زائرسراهای ارزان قیمت در قم

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم از ظرفیت تاریخی مذهبی شهرستان کهک به عنوان پشتوانه گردشگری زائر در قم یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در بازدید از آیین‌های مذهبی محرم در تکایا و حسینیه‌ها و توجه به تکایای تاریخی و حفظ بافت هویت‌ساز شهرستان کهک در حوزه شهرسازی شهرداری کهک، از ظرفیت تاریخی مذهبی این شهرستان به عنوان پشتوانه گردشگری زائر در قم یاد کرد. 

وی در بازدید از خانه تاریخی ملاصدرا، میرزای قمی و حسینیه چاله حمام شهر کهک، از تلاش و مشارکت شهرداری و شورای شهر کهک به منظور حفظ ابنیه تاریخی و توسعه گردشگری مذهبی این شهر قدردانی کرد. 

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم، از شهرستان کهک به عنوان پشتوانه گردشگری زائر در استان قم یاد کرد و افزود: قم، دروازه ورود شیعیان به کشورمان است و کهک می‌تواند ماندگاری زائر و سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را تقویت کند. 

مقیمی با تأکید بر ظرفیت‌های تاریخی، علمی و مذهبی کهک و استقبال تورهای طبیعت‌گردی و میراث تاریخی مذهبی در این شهرستان، تصریح کرد: نیاز به سرمایه‌گذاری در حوزه اقامتی با ساخت زائرسرای ارزان قیمت داریم که خانه باغ‌های کهک، فرصتی طلایی در این حوزه است. 

وی از بوم‌گردی و خانه‌مسافر به عنوان یکی دیگر از حوزه‌های سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی این شهرستان نام برد و خاطرنشان کرد: با مشارکت شهرداری کهک، در بازه زمانی کوتاهی این کار شدنی است و موجب ایجاد اشتغال و چرخه اقتصادی و منابع پایدار برای شهروندان و شهرداری خواهد شد.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25439      تعداد بازدید: 447

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با استاندار قم دیدار مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با استاندار قم مراسم واگذاری 500 قطعه زمین در غالب طرح جوانی جمعیت مراسم واگذاری 500 قطعه زمین در غالب طرح جوانی جمعیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همایش نقش زنان در دفاع مقدس همایش نقش زنان در دفاع مقدس
یادداشت ها