خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/13 - ساعت: 10:18

معاون استاندار قم؛

دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند/ با هم افزایی دستاوردهای بیشتری حاصل خواهد شد

دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند/ با هم افزایی دستاوردهای بیشتری حاصل خواهد شد

معاون استاندار گفت: دانشگاه های استان نباید جزیره های مستقل باشند و با هم افزایی دستاوردهای بیشتری را حاصل خواهند نمود.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان که به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد وی با اشاره به فعالیتهای موثر دانشگاه های استان گفت: بحمدالله حرکت دانشگاه های بسمت مهارت افزایی، کارافرینی و توسعه زیست بوم نوآوری است لیکن دانشگاه های استان نباید موازی کاری کنند و بصورت جزیره های مستقل عمل کنند بلکه باید با اقدامات هم افزا دستاوردهای بیشتری را حاصل نمایند و بهره وری منابع را افزایش دهند. 

سید مهدی قریشی موضوعات پژوهشی انجام شده را مورد توجه قرار داده و گفت: بسیاری از پروژه های پژوهشی انجام شده در دستگاه های اجرایی استان در قفسه های کتابخانه دستگاه در حال خاک خوردن است و عمدتا براساس نیاز واقعی نبوده است لذا باید پروژه های پژوهشی مورد تایید قرار گیرند که ناظر بر نیازها یا مسائل اساسی دستگاه و استان باشند.

معاون استاندار قم گفت: مبنا این است که مدیران برنامه هایی که مبتنی بر دستاوردهای علمی و پزوهشی است را دنبال کنند و این موضوع باید در گفتار و عملکرد آنها نمایان باشد ولی کمتر شاهد هستیم که در سخنرانی ها به یک منبع مستند علمی یا پژوهشی که در سازمان انجام شده اشاره شود.

وی در ادامه افزود: در حقیقت پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی باید مورد استفاده قرار گرفته و مبنای فعالیت ها و برنامه های دستگاه و مدیران باشد.

در پایان جلسه محورهای پژوهشی مورد نیاز استان با تعیین اولویت ها به تصویب رسید.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25428      تعداد بازدید: 371

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) حضور استاندار قم در مراسم اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین (ع) افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد افتتاح ساختمان پلیس راهور شهرستان جعفر آباد آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم آئین کلنگ زنی 12 پروژه آب و فاضلاب شهرستان قم افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت افتتاح پروژه های شهرداری در هفته دولت
یادداشت ها