خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/11 - ساعت: 15:54

استاندار قم:

برگزاری جلسات توجيهی رعايت نكات بهداشتی در اماكن مذهبی و هيئت ها/كاهش استفاده از ماسك در قم

برگزاری جلسات توجيهی رعايت نكات بهداشتی در اماكن مذهبی و هيئت ها/كاهش استفاده از ماسك در قم

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی امروز جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا كه به صورت ويدئوكنفرانس در سراسر كشور برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت ما در قم نارنجی بوده و در هفته اخیر مراجعات به بیمارستان ها تاحدودي کاهش یافته است.

وی با بيان اينكه میانگین مراجعات در استان در دو هفته قبل ۷۰۰ نفر بود كه در یک هفته اخیر به ۴۰۰ نفر رسیده است افزود: ۷۰ درصد تست های انجام شده مثبت بوده و در حال حاضر تعداد بستری ها ۱۳۹ نفر است که ۴۲ نفر از این تعداد بدحال هستند.

استاندار قم با تاكيد بر اينكه مشکل اساسی ما در قم عدم رعایت عمومی نكات بهداشتي است كه با خادمین حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران جلسات توجیهی برگزار شده است، گفت: عمده زائرین خارجی اراده ای برای رعایت موارد بهداشتی مختص کرونا ندارند.

وی خاطرنشان کرد: در هیئات و مساجد ماسک توزیع می شود، اما ما نیاز به یک کار فرهنگی گسترده داریم، چرا که فرد ماسک را دریافت می کند، اما از آن استفاده نمی کند.

شاهچراغی رعايت نكات بهداشتي در هیئات بزرگ قم را مورد توجه قرار داد و اضافه كرد: در هیئاتی هم که در فضای بسته برگزار می شود به گونه ای بوده که مازاد جمعیت به بیرون از جلسه هدایت می شوند.

وي تصریح کرد: استفاده از ماسک در حوزه حمل و نقل ۲۰ درصد بوده است؛ در بخش هایی از حرم مطهر هم توزیع ماسک را داریم اما نیازمند کار فرهنگی گسترده هستیم.

استاندار قم ادامه داد: از خطبا و ائمه جماعات خواسته شده که درباره رعایت موارد بهداشتی به مردم تذکر بدهند و امیدواریم با تدابیری که اتخاذ شده از وضعیت نارنجی خارج شویم.

انتهاي پيام/

شناسه خبر: 25414      تعداد بازدید: 54

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها