خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/9 - ساعت: 20:7

معاون وزیر کشور در دیدار با آیت‌الله سعیدی:

آسیب‌های اجتماعی در حال رشد است/تشکیل مرکز رصد اجتماعی در کشور

آسیب‌های اجتماعی در حال رشد است/تشکیل مرکز رصد اجتماعی در کشور

ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی معاون وزیر کشور گفت: متأسفانه آسیب‌های اجتماعی در حال رشد است و عده‌ای بدون در نظر گرفتن ریشه‌ها و علل اصلی این آسیب‌ها آن‌ها را با فقر و بیکاری مرتبط می‌دانند اما ۶۵ درصد معتادین غیرمتجاهر از شاغلین بوده و بیشترین طلاق‌ها نیز در میان قشر ثروتمند است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، محمد عباسی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، ضمن ارائه گزارش از روند فعالیت‌های معاونت امور اجتماعی وزارت کشور اظهار کرد: با توجه به بررسی آسیب‌های اجتماعی، پنج آسیب بسیار مهم اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، کودکان کار و حاشیه‌نشینی از بیشترین مواردی بوده که سلامت روانی جامعه را تهدید می‌کند.

به گفته وی، رویکرد دولت فعلی به مسائل فرهنگی بسیار گسترده است و مرکز رصد اجتماعی با همکاری دیگر ارگان‌های و سازمان‌های مختلف تشکیل‌شده و سنجش‌ها و پالایش‌های اجتماعی این مراکز به بخش مرکزی رصد اجتماعی منتقل و مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: متأسفانه آسیب‌های اجتماعی در حال رشد است و عده‌ای بدون در نظر گرفتن ریشه‌ها و علل اصلی این آسیب‌ها آن‌ها را با فقر و بیکاری مرتبط می‌دانند اما ۶۵ درصد معتادین غیرمتجاهر از شاغلین بوده و بیشترین طلاق‌ها نیز در میان قشر ثروتمند است.

رئیس سازمان امور اجتماعی تأکید کرد: ریشه‌یابی دلایل اصلی آسیب‌های مهم اجتماعی به‌صورت متمرکز در حال رصد است و امیدواریم تمامی توجهات به سمت آسیب‌های اجتماعی جلب شود و با کار جهادی و شبانه‌روزی نسبت به کاهش این آسیب‌ها اقدام نماییم.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25401      تعداد بازدید: 99

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها