خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/15 - ساعت: 10:33

معاون استاندار قم تأکید کرد:

لزوم توجه به ملاحظات زیست‌محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی قم/اهمیت توسعه مناطق گردشگری در سطح استان

لزوم توجه به ملاحظات زیست‌محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی قم/اهمیت توسعه مناطق گردشگری در سطح استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: در طراحی پروژه‌های عمرانی و مناطق گردشگری در استان ،باید نگاه ویژه‌ای به مسئله حفظ محیط زیست شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابراهیم معتمدی امروز در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط‌زیست که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسه بقیه‌الله(عج) برگزار شد، با اشاره به اهمیت ویژه حفظ محیط‌زیست در بررسی درخواست‌های تخصیص اراضی به فعالیت‌های عمرانی در استان اظهار داشت: کارشناسان و مشاورین فعالیت‌های عمرانی در استان باید توجه ویژه‌ای به ملاحظات زیست‌محیطی و حفظ محیط‌زیست داشته باشند.
وی با بیان مشکلات تخریب زیستگاه‌های استان ،تغییر کاربری و تفکیک اراضی و تخصیص آن به پروژه‌های عمرانی در استان را فقط با شرظ حفظ محیط‌ زیست  دانست و تصریح کرد: توجه به حفظ محیط‌زیست در برنامه‌های احداث مناطق گردشگری در استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم خاطرنشان کرد: ورود و تخریب گردشگران به اراضی خصوصی باغداران بومی، اهمیت ساخت مناطق گردشگری را دو چندان میکند.
گفتنی است در این جلسه  مشکلات اجرای پروژه‌های عمرانی در استان، طرحها و پیشنهادات مربوط به برنامه‌های توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی در زمینه‌های کشاورزی، خدمات، صنعت و مشاغلی خانگی در شهرستان‌های قم، کهک و جعفرآباد ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گرفت .

شناسه خبر: 25258      تعداد بازدید: 161

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها