خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/9 - ساعت: 14:48

در بازدید معاون استاندار از دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر قم مطرح شود؛

دلایل کاهش سن اعتیاد ریشه‌یابی شود/لزوم تبیین آسیب‌های اجتماعی ورود به مصرف مواد مخدر برای جوانان

دلایل کاهش سن اعتیاد ریشه‌یابی شود/لزوم تبیین آسیب‌های اجتماعی ورود به مصرف مواد مخدر برای جوانان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در بازدید از دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، بر اهمیت ریشه‌یابی کاهش سن اعتیاد به‌ویژه در حوزه جوانان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، احمد حاجی‌زاده همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر از دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بازدید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم در این بازدید ضمن تقدیر از فعالیت‌های شبانه‌روزی در حوزه رصد تا مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: متأسفانه سن اعتیاد در کشور پایین آمده و این موضوع نگران‌کننده است که بایستی ریشه‌یابی در خصوص این مسئله به‌سرعت انجام شود.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه فرهنگی و اجتماعی و پیگیری پنج موضوع اساسی توسط این کارگروه در حوزه اجتماعی استانداری تصریح کرد: یکی از این اصول و مباحت در این کارگروه، موضوع مهم پیشگیری است.
حاجی‌زاده ادامه داد: موضوع جوانان، خانواده و فضای مجازی نیز از دیگر موضوعات است که برای هر یک از این موضوعات کارشناسی در نظر گرفته‌شده و برنامه‌ریزی مناسبی برای آن صورت گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر صرفاً به‌صورت برخوردی نیست و باید آسیب‌های اجتماعی این موضوع موردبررسی قرار گیرد، ابراز کرد: باید این آسیب‌های اجتماعی که بستر ورود جوانان را به اعتیاد و مواد مخدر را فراهم می‌کند، شناسایی کرده و از آن پیشگیری کنیم چراکه اگر پیشگیری کردیم دیگر نیازی به مبارزه نیست .
در ادامه هادی میرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز ضمن تقدیر از حمایت‌های مدیران استان در مبارزه با مواد مخدر، گزارشی از روند فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات در حوزه‌های مختلف پیشگیری، درمان و نظارت بر مراکز درمان سوءمصرف مواد مخدر و همچنین مقابله با عرضه ارائه کرد.

 

شناسه خبر: 25225      تعداد بازدید: 160

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها