خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/5 - ساعت: 12:41

در جلسه شورای برنامه ریزی استان مطرح شد:

انتقاد استاندار قم از عدم پیگیری بودجه‌های ملی توسط برخی از دستگاه‌های استانی

انتقاد استاندار قم از عدم پیگیری بودجه‌های ملی توسط برخی از دستگاه‌های استانی

استاندار قم با تاکید بر جذب به موقع سهم استان از منابع و اعتبارات ملی، از عدم پیگیری جدی برخی از دستگاه های استان در این زمینه انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت پیگیری مسئولان استانی برای دریافت بودجه‌های ملی اظهار داشت: در کنار بودجه‌های روتین استان‌ها، بودجه‌هایی نیز دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کشوری داشته که می‌توان از آن‌ها برای پیشبرد برنامه‌ها استفاده کرد.
وی پیگیری بودجه ملی ارزش‌افزوده ورزش توسط اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل آموزش‌وپرورش را نمونه‌ای از این بودجه‌ها دانست و افزود: متأسفانه بسیاری از بودجه‌های ملی بر زمین‌مانده و در گزارش بودجه سال گذشته تنها چند دستگاه دنبال این بودجه‌های ملی بودند.
استاندار قم با تأکید بر راه‌اندازی دفاتر و شعب ادارات در شهرستان‌های جدید تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید دفاتر خود را در شهرستان ایجاد کنند و باید مراجعات مردم به مراکز ادارات کاهش یابد که این اقدام، قطعاً در توزیع بودجه‌ای بین دستگاه‌ها تأثیرگذار خواهد بود.
وی بدهی دستگاه‌ها به شرکت‌های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز را موردتوجه قرار داد و گفت: این دستگاه‌های خدمات رسان به‌جای اینکه تنها از مردم مطالبه کرده و با آن‌ها دعوا کنند بهتر است از دستگاه‌ها بدهکار مطالبه کنند و در این زمینه استانداری پیش‌قدم است.
شاهچراغی با تأکید بر اهمیت جمع‌آوری ریل‌های متروکه از سطح شهر عنوان کرد: پیگیری جمع‌آوری این ریل‌ها به درخواست مردم و شهرداری صورت گرفته و قطعاً ارزش‌افزوده برای شهر به همراه خواهد داشت.

شناسه خبر: 25209      تعداد بازدید: 207

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها