خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/1 - ساعت: 18:45

در دیدار معاون وزیر علوم با استاندار قم مطرح شد؛

در دیدار معاون وزیر علوم با استاندار قم مطرح شد؛

ایجاد «پردیس فناوری کشاورزی»با هدف کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان در قم/ریل‌گذاری مسیر بودجه برای تأمین نیازهای صنعت استان

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی ظهر چهارشنبه در دیدار با خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم و تحقیقات، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در شعار سال بر توجه بیشتر به تولید دانش‌بنیان اظهار داشت: قم با توجه به موقعیت جغرافیایی که داشته و قرار گرفتن در مسیر دسترسی به استان‌های اقتصادی مثل اصفهان، مرکزی و فاصله آن با تهران، ظرفیتی برای جذب فعالین دانش‌بنیان دارد.
وی با تأکید بر حمایت از پردیس‌های فناوری تخصصی در استان افزود: سیاست ما در استان قم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با همه ابزارها و امکانات است و هر جا نیاز به پیگیری ما باشد دریغ نمی‌کنیم .
استاندار قم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قم به لحاظ بودجه جز استان‌های آخر جدول است؛ اما تلاش جدی ما هدایت همین بودجه محدود در مسیر تأمین نیازهای صنعت با استفاده پژوهش‌های دانشگاهی است .
در ادامه این دیدار علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم ضمن قدردانی از حمایت مدیریت عالی استان از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: رویکرد حمایتی تصمیم گیران و مدیران از شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشران توسعه کشور است .
در پایان این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین پارک علم و فناوری استان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان به‌منظور ایجاد «پردیس فناوری کشاورزی» در 15 هکتار برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در بخش کشاورزی به امضاء برسد .
گفتنی است قرار است در اولین مرحله 10 پردیس فناوری کشاورزی در کشور ایجاد شود .

شناسه خبر: 25192      تعداد بازدید: 477

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها