خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/2 - ساعت: 7:56

استاندار قم:

کاهش هزینه های ساخت اولویت اساسی طرح نهضت ملی مسکن است

کاهش هزینه های ساخت اولویت اساسی طرح نهضت ملی مسکن است

استاندار قم با اشاره به برنامه های دولت برای تامین مسکن مورد نیاز جامعه در قالب طرح نهضت ملی مسکن، کاهش هزینه های ساخت و ساز را یکی از مهم ترین نیازها و اولویت های این طرح دانست و بر لزوم استفاده پیمانکاران از فناوری ها و تکنولوژی های روز در جهت تحقق این مهم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی روز یکشنبه در جلسه شورای مسکن، با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت طرح مسکن مهر در مقابل دید ما قرار دارد، افزود: ما با مدل ساخت واحدهای مسکونی در پردیسان از نظر تراکم و سایر مدل های شهرسازی و معماری مخالف هستیم و لازم است در طرح های جدید احداث مسکن مشکلات کنونی تکرار نشود.
وی ادمه داد: طبق آمار و ارزیابی های انجام شده سرانه جرم در ساختمان های بلندمرتبه و بیش از سه طبقه بسیار بیشتر از ساختمان های تا سه طبقه و کمتر می باشد.

شاهچراغی ابراز داشت: اصل بحث و رویکرد در طرح نهضت ملی مسکن بر رایگان بودن زمین بوده و حرف و حدیث های مطرح شده در زمینه ۹۹ ساله شدن صدور اسناد این واحدها در شورای ملی زمین باید حل و فصل شود.

استاندار قم با تاکید بر ضروت کاهش هزینه های احداث طرح نهضت ملی مسکن، خاطرنشان کرد: باید هزینه های تمام شده این طرح تاجایی که امکان دارد در پایین ترین شکل انجام بگیرد و فشار کمبود اعتبارات به دوش مردم نیفتد.

وی عنوان کرد: اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان باید به الگویی در شهرسازی و آرامش زیست شهری با تعریف تمام کاربری های مورد نیاز تبدیل شود.

شاهچراغی با اشاره به مساله تامین برق مورد نیاز طرح نهضت ملی تولید مسکن، گفت: تامین برق این اراضی تعهد وزارت نیرو و برق منطقه ای تهران است.

استاندار قم همچنین عنوان کرد: در صورتی که در فضاهای روباز و غیرمسقف امکان احداث پارکینگ وجود داشته باشد باید این رویه برای کاهش هزینه های ساخت و کاهش تراکم دنبال شود.

وی ابراز داشت: ضرورت دارد تا از شرکت تعاونی های توانمند برای افزایش جنبه رقابتی و کاهش هزینه ساخت در طرح نهضت ملی مسکن به شرط داشتن شرایط لازم استفاده گردد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: ادارات و سازمان هایی که اراضی دولتی در داخل حریم شهری دارند باید آنها را برای احداث مسکن برای کارکنان خود آماده سازی کنند.
شاهچراغی در ادامه با اشاره به ضرورت بهسازی و ایمن سازی محور پردیسان به کهک گفت: کار بهسازی این محور به زودی آغاز خواهد شد.

 

شناسه خبر: 25037      تعداد بازدید: 377

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
یادداشت ها