خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/2/23 - ساعت: 18:54

بازدید استاندار قم از طرح های راهداری/تاکید شاهچراغی بر سرعت دادن به روند بهسازی و ارتقای ایمنی محورهای پرتردد استان

بازدید استاندار قم از طرح های راهداری/تاکید شاهچراغی بر سرعت دادن به روند بهسازی و ارتقای ایمنی محورهای پرتردد استان

استاندار قم در بازدید از چند طرح در دست اجرای راهداری، با اشاره به حجم بالای تردد در محورهای شهری و روستایی استان قم به دلیل موقعیت جغرافیایی و زائرپذیری آن، بر لزوم سرعت دادن به روند بهسازی، آسفالت و ارتقا ایمنی راه های استان به ویژه محورهای پرتردد و شلوِغ تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی روز جمعه در حاشیه بازدید از چند طرح راهداری استان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: یکی از معضل‌هایی که در استان دغدغه ایجاد کرده، جاده سه راهی باغ یک به سمت شهر دستجرد است که متاسفانه در یکی دو سال گذشته شاهد وقوع تصادف‌های منجر به فوت بوده‌ایم.
وی ادامه داد: جاده‌های استان به‌ویژه جاده‌های روستایی یکی از مسائل مهم استان و از مطالبات جدی مردم و اهالی روستا است.
شاهچراغی با اشاره به اهمیت بهسازی راه های روستایی استان گفت: جاده های روستاهای استان به لحاظ شرایط مناسب آب و هوایی، دارای حجم بالایی از تردد می باشند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بهسازی محورهای روستایی پرتردد استان افزود: اقداماتی مانند روکش آسفالت، قیرپاشی و درزگیری جاده‌های استان انجام شده تا این مسیرها دوام بیشتری پیدا کنند.
شاهچراغی با بیان اینکه اقدام‌های راهداری قم بر جاده‌های روستایی و فرعی متمرکز است گفت: محور جعفریه به قم، از محورهای پرتردد استان به شمار می‌آید و عملیات اصلاح و ترمیم آسفالت این مسیر نیز آغاز شده است.
استاندار قم همچنین محور پردیسان به کهک را نیز از پرترددترین محورهای استان دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح بهسازی این محور با این قوتی که شروع شده و با پیگیری خوب تیم راهداری و همچنین همکاری پلیس راه و نهایتا اداره‌کل راه‌ و شهرسازی محقق شود.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری های بعمل آمده برای تقویت زیرساخت های درمانی بخش ها و مناطق روستایی تاکید کرد: تلاش ما این است تا با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، مشکل‌های درمانی شهرستان جعفرآباد را برطرف کنیم.
وی در پاسخ به سئوال دیگری در رابطه با تامین برق استان گفت: یکی از مشکل‌هایی که در استان مواجه هستیم، کمبود برق و نوسان برق به‌ویژه در بخش‌ قاهان، شهر دستجرد، شهرستان کهک و همچنین خود قم است، که در این رابطه یک کار جهادی صورت گرفته و با موافقت وزارت نیرو مقرر شد، از طریق بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های کوچک در حد پنج تا ۱۰ مگاواتی و همچنین ایجاد زمینه جهت تولید برق از انرژی خورشیدی اقدام شود.
وی همچنین با اشاره به اعلام آمادگی افرادی برای سرمایه گذاری در بخش برق روستایی استان گفت: در حال حاضر و با توجه به گله‌مندی مردم از وضعیت شبکه برق مناطق روستایی، شرکت توزیع برق استان با انجام برخی کارهای داخلی مانند تعویض ترانس، به طور موقت مشکل را رفع کرده، ولی برای ایجاد یک شبکه برق با ثبات و پایدار، نیازمند ورود بخش خصوصی هستیم.
بهسازی و آسفالت محورهای روستایی اسلام‌آباد تا جنداب به طول ۵۰۰ متر، جنداب تا قاضی علیا به طول ۲ کیلومتر، جعفریه به سمت قم به طول ۲۰ کیلومتر، ورجان به پردیسان به طول ۴.۵ کیلومتر و محور قدیم کاشان به قم به طول هشت کیلومتر از جمله طرح های مورد بازدید استاندار قم بودند.

شناسه خبر: 24988      تعداد بازدید: 99

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
یادداشت ها