خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/7/21 - ساعت: 16:19

استاندار قم:

ضرورت تسريع در واكسيناسيون دانش آموزان

ضرورت تسريع در واكسيناسيون دانش آموزان

استاندار قم با تاكيد بر تسريع در واکسیناسیون دانش‌آموزان و دانشجویان، گفت: تمام تلاش ما در این مقطع بر این مبناست که با هر سیاست تشویقی، اقناعی و اطلاع‌رسانی به نقطه‌ای برسیم که پوشش حداکثری از نظر واکسیناسیون این گروه‌های سنی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست در جلسه ستاد مقابله با كروناي استان قم اظهار كرد: در حال حاضر از موج پنجم ویروس کرونا عبور کرده‌ایم و باید نظارت‌هایمان طوری باشد تا موج بعدی شکل نگیرد.

استاندار قم ضمن قدرداني از اعضای ستاد کرونا، مردم و علما در مهار موج پيشين شيوع كرونا افزود: رعایت دستورالعمل هاي بهداشتي همچنان باید در دستور کار باشد.

وی با تاکید بر تداوم نظارت‌ها در راستاي افزایش رعایت دستورالعمل ها گفت: بعضی دستگاه‌ها به دلیل ماهیت ذاتی که دارند، باید در این راستا تلاش و اهتمام بیشتری داشته باشند؛ به‌ویژه در شرایطی که دوره گذار و انتقال است نباید ذره‌ای سستی در عزم و اراده برای مقابله با بیماری دیده شود.

سرمست بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه‌ها و مدارس از ۱۵ آبان و هفته اول آذر به ‌نوعی بازگشایی حضوری خواهند داشت و همان‌طور که در جلسات گذشته بارها تاکید شده و مورد اجماع مسوولان بهداشت و درمان و آموزش عالی است، شرط حضوری بودن مدارس و دانشگاه‌ها، رعایت دستورالعمل هاي بهداشتی در کنار واکسیناسیون است.

وی با اشاره به ضرورت پوشش حداکثری واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان، تاکید کرد: آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها باید تمهیدات لازم را برای آموزش حضوری داشته باشند.
وی با بیان این‌که اقناع افکار عمومی به‌ویژه والدین دانش‌آموزان برای تسریع در واکسیناسیون بسیار مهم است، افزود: مدارس باید برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اطمینان بخشی به خانواده‌ها تلاش مضاعف کنند.

استاندار قم اضافه کرد: خوابگاه‌ها و سلف‌ سرویس‌ها در دانشگاه‌ها مبحث مهمی است که دانشگاه‌ها باید مقدمات آن را آماده کنند و روسای دانشگاه‌ها باید تلاش نمایند که واکسیناسیون باید حداکثری باشد.

وی با اشاره به این‌که واکسن هراسی در تمام دنیا وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید در چارچوب‌های علمی ضرورت و لزوم واکسیناسیون را برای اقشار مختلف مردم تبیین نماییم.

سرمست در پایان با بیان این‌که طبق تقویم جهانی امروز روز کاهش اثرات بلایای طبیعی است، گفت: با توجه به شروع فصل سرما باید تمام تمهیدات برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی احتمالی در دستور کار دستگاه‌های ذیربط باشد.

شناسه خبر: 23612      تعداد بازدید: 76

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400
یادداشت ها