خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/7/21 - ساعت: 16:18

تاکید استاندار بر تدوین سند راهبردی آموزش مهارتی استان

تاکید استاندار بر تدوین سند راهبردی آموزش مهارتی استان

استاندار قم با اشاره به لزوم افزایش مهارت آموزی بر تدوین سند راهبردی آموزش مهارتی استان تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در دومین جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به لزوم  توجه به مسائل پژوهشی در نظام آموزشی، اظهار کرد: نظام آموزشی باید از ابتدای ورود دانش آموزان به عرصه تحصیل، توجه ویژه ای  به امر آموزش فنی و مهارت آموزی داشته باشد.

استاندار قم با بیان اینکه شکاف هایی بین نظام آموزشی و بازار کار وجود دارد، اضا مهارت آموزی و  تربیت نیروی ماهر و متخصص از سوی بخش های مختلف مهارت آموزی و  تربیت نیروی ماهر و متخصص از سوی بخش های مختلف فه کرد: طی سالیان متمادی برنامه های متعددی در این زمینه اجرا شده  که عملا نتیجه قابل توجهی نداشته است و لازم است تا مدیران دستگاه های اجرایی تصمیمات مقتضی در راستای ارتباط مراکز آموزشی و بازار کار و بخش های صنعتی  صورت دهند.

سرمست ادامه داد: کار آفرینان و فعالان اقتصادی در جهت راه اندازی واحد های تحقیق و توسعه در واحد های تولیدی اهتمام ویژه داشته باشند ، تا افراد متخصص در واحد های صنعتی و تولیدی مشغول به کار  شوند.

وی با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی ماهر بر اساس نیاز جامعه در مراکز آموزشی، تصریح کرد: در تولید کتب درسی و درج محتوای آموزشی و نیز جذب دانشجو و رشته های درسی تحصیلات آموزش عالی باید این امر مهم در نظر گرفته شود.

استاندار قم هم چنین با انتقاد از برخی موازی کاری ها در راستای مهارت آموزی و  تربیت نیروی ماهر و متخصص از سوی بخش های مختلف اجرایی، افزود: باید توان مدیریتی همه بخش ها در راستای اصلاح نظام آموزشی بکار گرفته شود تا با الزام بر مهارت و تخصص افراد در مراکز آموزشی و آموزش عالی، شرایط لازم برای بهره مندی افراد از فرصت های اشتغالزایی و کارآفرینی  در استان ایجاد شود.

سرمست خاطر نشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان نیز به عنوان مرکزی برای ارائه آموزش های غیر رسمی می تواند نقشی مهم در عرصه مهارت آموزی ایفا کند و با تعامل با دستگاه های اجرایی و واحد های تولیدی و اخذ اطلاعات نیروی مهارتی استان جهت تهیه بانک اطلاعاتی مورد نیاز برای تدوین و تدوین سند راهبردی آموزش مهارتی، اقدام کند.

شناسه خبر: 23611      تعداد بازدید: 64

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400
یادداشت ها