خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/6/27 - ساعت: 15:53

استاندار قم :

ضرورت شناسایی تهدیدات در شرایط کرونایی و پساکرونایی توسط صاحب نظران حوزه ودانشگاه

ضرورت شناسایی تهدیدات در شرایط کرونایی و پساکرونایی توسط صاحب نظران حوزه ودانشگاه

استاندار قم ضمن تاکید بر سیاست های مقابله ای با کرونا، جنبه های ناظر بر مسائل عاطفی و روحی ناشی از شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و بر ضرورت شناسایی تهدیدات در شرایط کرونایی و پساکرونایی توسط صاحب نظران حوزه ودانشگاه تاکید کرد

 

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست در اولین جلسه بررسی عوارض اجتماعی ناشی از کرونا و راهکار های تقلیل آنها که ظهر امروز در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به آمار ارائه شده توسط هیئت اندیشه ورز اجتماعی استان قم در خصوص تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر زندگی اجتماعی افراد، بیان کرد: عمق و دامنه تاثیرات این پدیده بسیار وسیع است اما با توجه به درگیری 20 ماهه کشور با این ویروس، تا کنون ستاد ملی مقابله با کرونا سیاست مقابله ای با این پدیده را دنبال کرده است.

 

وی با بیان اینکه به دلیل توجه ویژه بر تاثیر کرونا بر فعالیت های اقتصادی و سلامت مردم، ابعاد روان شناختی، اجتماعی و فرهنگی در تاثیر از این بیماری مغفول مانده، تصریح کرد: ورود و پیشتازی استان قم به موضوع عوارض اجتماعی ناشی از کرونا، با توجه به حضور علما و صاحب نظران دانشگاهی استان جای تقدیر دارد.

 

استاندار قم با اشاره به گزارش های ارائه شده در خصوص تاثیرات کرونا بر ابعاد زندگی اجتماعی اظهار کرد: رویکرد این گزارشات اکثرا تهدید محور است، درصورتی که باید به فرصت های ناشی از وجود این ویروس نیز اشاره داشت.

 

سرمست افزود: با وجود غافلگیری ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور باید توجه داشت که استان قم در تدوین اکثر پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور نقش به سزایی داشته است.

 

وی با بیان اینکه در استان قم رویه مبتنی بر تبدیل این تهدید به فرصت بوده است، افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا در استان قم، 3 بیمارستان امیر المومنین، مادر و تنفسی ارتش تکمیل و راه اندازی شده است.

 

وی ضمن تاکید بر ارزش های دینی به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، بیان کرد: به دلیل ملموس شدن مرگ و میر در جامعه، اعتقاد به باورهای توحیدی و آخرت در جامعه افزایش یافته است.

 

سرمست فرصت های ناشی از ویروس کرونا در جامعه را یادآور شد و تصریح کرد: ضمن توجه به آسیب پذیری کسب و کار ها در این ایام، به شکل گیری کسب و کار های جدید نیز باید توجه داشت.

 

استاندار قم ضمن تاکید بر سیاست های مقابله ای با کرونا، جنبه های ناظر بر مسائل عاطفی و روحی ناشی از شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: برای دستیابی به نتیجه گیری های صحیح در خصوص عوارض اجتماعی ناشی از کرونا همواره در کنار تهدیدات ناشی از این ویروس باید به فرصت ها نیز توجه کرد.

 

وی در ادامه لزوم طبقه بندی صحیح در خصوص عوارض اجتماعی ناشی از کرونا را متذکر شد و گفت: در این خصوص کمیته های تخصصی باید به ارائه راهکار های عملی و کاربردی برای گروه های هدف بپردازند.

شناسه خبر: 23539      تعداد بازدید: 122

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400
یادداشت ها