خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/1/17 - ساعت: 14:21

توسط استاندار قم صورت گرفت:

افتتاح واحد یونیورسال شرکت فریدولین با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال / تاکید دکتر سرمست بر بهره گیری از تمام ظرفیت های استان در راستای تحقق شعار سال / سیاست بومی‌سازی واحدهای صنعتی قم حمایت می‌شود

افتتاح واحد یونیورسال شرکت فریدولین با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال / تاکید دکتر سرمست بر بهره گیری از تمام ظرفیت های استان در راستای تحقق شعار سال / سیاست بومی‌سازی واحدهای صنعتی قم حمایت می‌شود

استاندار قم در اولین برنامه بازدید اقتصادی خود در سال 1400 ضمن بازدید از سه واحد صنعتی وتولیدی واحد یونیورسال شرکت فریدولین را با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در اولین بازدید اقتصادی خود از 3 کارخانه بازدید و یک واحد تولیدی را افتتاح نمود.

وی افزود: طرح سه شنبه‌های اقتصادی را طی دو سال گذشته که تحت عنوان رونق تولید و جهش تولید بود دنبال کردیم و در حال حاضر نه تنها به هدف‌های برنامه ریزی شده رسیدیم بلکه از برنامه جلوتر هستیم.

استاندار قم همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: برای امسال نیز با توجه به شعار سال درصدد پشتیبانی از واحدها هستیم و اگر موانعی بر سر راه باشد شناسایی نموده و در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برطرف می کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز طبق برنامه از سه واحد صنعتی بازدید داشتیم و یک واحد را نیز افتتاح کردیم و یک واحد دیگر را هم قرار شد برنامه‌ای برای طرح توسعه آن داشته باشیم که برای راه اندازی فاز توسعه‌اش کمک کنیم.

سرمست ادامه داد: درحالت کلی واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفت از دانش فنی بسیار خوبی برخوردارند و جز واحدهایی هستند که به امر صادرات رویکرد مثبتی دارند و همین طور از نظر دانش بومی و داخلی سازی نیز پیشگام می‌باشند که ما این سیاست‌ها را در راستای بهره‌گیری از دانش و ظرفیت‌های داخل برای توسعه اقتصادی تشویق می‌کنیم.

استاندار قم بیان کرد: در این بازدیدها از سوی هر کدام از واحدها خواسته‌های متفاوتی مطرح شد، که واگذاری زمین و تسهیلات بانکی از جمله آن بود که این موارد را در قالب مصوبه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب خواهیم کرد.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است.

 

شناسه خبر: 22928      تعداد بازدید: 53

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 26-01-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 26-01-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 25 -01-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 25 -01-1400 روز کاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 24-01-1400 روز کاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 24-01-1400 جلسه شناسایی مناطق و محلات کم برخوردار با حضور دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر سلیمان پور معاون استاندار و دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس جلسه شناسایی مناطق و محلات کم برخوردار با حضور دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر سلیمان پور معاون استاندار و دکتر امیرآبادی نماینده مردم شریف قم در مجلس
یادداشت ها