خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/10/24 - ساعت: 19:56

استاندار قم مطرح كرد:

رتبه سي ام استان قم در تعداد بيماران بستری كرونايي/ حفظ دستاوردهای کرونایی و جلوگیری از بازگشت موج دیگر بیماری در گرو نظارت های جدي و همراهي های مردم است/ تداوم ممنوعیت برپایی تجمعات در قم

رتبه سي ام استان قم در تعداد بيماران بستری كرونايي/ حفظ دستاوردهای کرونایی و جلوگیری از بازگشت موج دیگر بیماری در گرو نظارت های جدي و همراهي های مردم  است/ تداوم ممنوعیت برپایی تجمعات در قم

استاندار قم با اشاره به رتبه ي سي ام استان در پذيرش بيماران كرونايي اظهار كرد: بايستي اين دستاورد را با نظارت هاي سختگيرانه و جلب بيشتر همكاري مردم حفظ كنيم.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم، طي سخناني کسب رتبه ی سی ام استان قم در زمینه ی ميزان بستري ناشي از شیوع کرونا را نشان دهنده ی مدیریت بسیار قوی مسئولان و همراهی خوب مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست و گفت: این دستاورد باید با تداوم جدی نظارت ها و رعایت حداکثری دستورالعمل های کرونایی حفظ شود.

استاندار قم با بیان اینکه قم طولانی ترین دوره و وسیع ترین سطح درگیری با کرونا را در مقایسه با سایر استان ها داشته است افزود: این ویروس برای اولین بار در قم کشف شد و به دلیل خدماتی محور بودن اقتصاد استان ، بیشترین آسیب را متوجه فعالان اقتصادی و کسبه استان کرد.

وي با تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی افزود: با عادی پنداری کرونا ممكن است برای سومین بار در دام موج کشنده نوع جهش یافته کرونا قرار بگیریم.

رییس ستاد استانی مبارزه با کرونا با انتقاد از تجمعات در هفته گذشته که مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکردند تاکید کرد : دانشگاه علوم پزشکی استان بایستی با اهتمام بیشتر بر این تجمعات نظارت تا از بروز موج مجدد شیوع کرونا پیشگیری شود.

سرمست با اشاره به تداوم برخی از محدودیت ها در وضعیت فعلی استان ادامه داد: برپایی هرگونه تجمعی درقم ممنوع است و مراسم این ایام و مناسبت های آینده باید دقیقا بر اساس ضوابط بهداشتی انجام بگیرد.

سرمست با بیان اینکه در حوزه ی مدیرت بحران کرونا به نظرات تخصصی کارشناسان حوزه ی سلامت اعتقاد داریم تاکید کرد: اتکای ما در بازگشایی مدارس و حد و مرز آن تصمیم مسئولان بهداشتی است و هر تصمیمی که آنها بگیرند ما اجرا می‌کنیم.

وي در ادامه همراهی خیرین، طلاب جهادی و گروه‌های مردمی در مبارزه با کرونا را مایه مباهات دانست و گفت: فعالیت‌های انجام شده در قم به الگوی موفق کشوری تبدیل شده‌است.

استاندار قم اضافه کرد: حضور و موضع‌گیری به موقع مراجع تقلید سبب شد تا معضل دوگانگی بین سلامت و دین نتواند در این استان فرصتی برای جولان داشته باشد.

سرمست خاطرنشان کرد: نبايد نگرانی‌های دانشگاه علوم پزشکی از عادی پنداری کرونا را کم ارزش جلوه دهیم؛ و چه بسا عادی انگاری این ویروس در فصل تابستان صدمات جبران ناپذیری به استان وارد کرد.

وی همچنین با اشاره به برداشته شدن برخی از محدودیت ها از برپایی سبرنامه های دینی عنوان کرد: نماز جمعه شهر قم، پردیسان و سایر بخش های استان باید با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی اقامه شود.

سرمست در ادامه اظهار داشت: قم از نظر حمایت‌های کرونایی و پرداخت تسهیلات کرونایی در رتبه سوم کشوری قرار گرفته‌است.

استاندار قم گفت: بخش خدمات و گردشگری قم از ابتدای شیوع کرونا خسارتهای فراوانی دیدند اما هنوز نتوانستند در حد قابل قبول از تسهیلات کرونایی بهره ببرند.

وی در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مساله خاموشی‌های اخیر، تاکید کرد: باید تلاش شود سوخت نیروگاه سیکل ترکیبی قم تامین شود و تا حد امکان زمان اعمال خاموشی ها به مردم اطلاع داده‌شود.

سرمست افزود: در کنار اقدامات تامینی برای بهبود وضعیت برق رسانی قم باید روند اصلاح مصرف نیز توسط دستگاه های فرهنگی در دستور کار قرار بگیرد.

 

شناسه خبر: 22560      تعداد بازدید: 31

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99 روز كاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 22-10-99
یادداشت ها