خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/10/16 - ساعت: 16:11

استاندار قم :

ضرورت اجرایی شدن اسناد اشتغال و مهارت آموزی در استان

ضرورت اجرایی شدن اسناد اشتغال و مهارت آموزی در استان

استاندار قم بر ضرورت اجرایی شدن اسناد اشتغال و مهارت آموزی در استان تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومي استانداري قم، دكتر بهرام سرمست پيش از ظهر امروز در سی و هشتمين جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان قم که در محل سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به معضل بيكاري فارغ التحصیلان دانشگاهي در كشور اظهارداشت: اگر چه در استان قم نيز با اين مشكل روبرو هستیم اما از یک طرف در زمینه فضای اشتغال جلوتر از تقاضای کار در حرکت هستیم و این مایه خوشحالی است.
وي با تأكيد بر لزوم چاره انديشي مناسب براي حل اين معضل جدي جامعه تصريح كرد: باید دانشگاهها متناسب با نياز بازار کار، اقدام به تربيت دانشجو و نیروی انسانی کنند و همواره ارتباط مؤثري بين دانشگاه ها با مراكز توليدي و صنعتي برقرار باشد.
سرمست با اشاره به اقدام برخي از بانك هاي عامل در توقيف اموال واحدهاي توليدي بدهكار ، مصوبه تسهيل و تقسيط بدهي واحدهاي بدهكار در چارچوب دستورالعمل ابلاغي را مورد تأكيد قرار داد و گفت: رعايت مفاد اين دستورالعمل براي همه بانك هاي استان لازم الاجرا بوده و در اين زمينه نبايد مشكلات ديگري براي واحدهاي بدهكار ايجاد شود.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه واگذاری سند مالکیت شهرک تخصصي فناوري اطلاعات، بر لزوم تسريع در انجام آن تأكيد كرد و گفت: اين مصوبه مربوط به جلسات گذشته كارگروه مي باشد و بايد هر چه سريع تر توسط دستگاه هاي ذيربط پيگيري و به سرانجام برسد.
سرمست هم چنین با انتقاد از طولانی شدن زمان ایجاد یک نمایشگاه دائمی در شهرک شکوهیه برای نمایش توانمندیهای استان و عرضه تولیدات داخل بیان کرد: این نمایشگاه بر اساس قرار اوليه مي بايستي تا دهه فجر امسال آماده مي شد و نياز است كه با توجه به اهميت چنين نمايشگاهي به سرعت مقدمات انجام كار در موعد مقرر فراهم شود .

شناسه خبر: 22529      تعداد بازدید: 47

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99
یادداشت ها